Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 10:34
 
Bucak Ahşap İşleri Sanayisi kurulmasına sıcak bakmakta mısınız?
CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, gelişen ahşap sektörüne ilişkin soru önergesi verdi.
Siyaset Haberi
Bucak Ahşap İşleri Sanayisi kurulmasına sıcak bakmakta mısınız?

 

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet GÖKER Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a Bucak ilçesinde her geçen gün gelişen ahşap sektörü hakkında yazılı soru önergesi verdi.

 

Milletvekili Göker,

 “Bucak ilçemizde aylık ortalama 7 bin ile 15 bin metreküp kereste üretimi ve işlemesi yapılmakta olup, bu sektörden yaklaşık 5 bin kişi ekmek yemektedir. Söz konusu bu rakamlar ilçemizi Türkiye’nin en yüksek üretim yapan ilçelerinden biri haline getirmiş olup, yurt içinde ve yurt dışında birçok alanda kullanılan kereste malzemeleri ilçemizde işlenmektedir. Bucak’ta bulunan kereste ve mobilya sektörü maalesef düzensiz büyümektedir çünkü sektörün büyüyebilmesi için gerekli sanayi sitesi ve alt yapı bulunmamaktadır” diyerek bakanlığa bir takım sorular yöneltti.

 

Milletvekili Göker, vermiş olduğu soru önergesinde;

 

"Bucak’ta Kerestecilik ve Mobilya Sektörünün daha verimli ve düzenli gelişmesi adına Bucak Ahşap İşleri Sanayisi kurulması ve gerekli alt yapı koşullarının sağlanması hususuna sıcak bakmakta mısınız?

 

Türkiye’nin en büyük sorunu işsizlik iken, yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlayan Kerestecilik ve Mobilya Sektörünün desteklenmesi amacıyla, Bakanlığınızca ne gibi çalışmalar yapılmaktadır?

 

Bucak ilçemizde büyümekte olan orman ürünlerini sanayisini daha da geliştirmek adına Tarım ve Orman Bakanlığı ile ortak bir çalışma yapılması düşünülmekte midir?" Sorularına yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bucak, Ahşap, İşleri, Sanayisi, kurulmasına, sıcak, bakmakta, mısınız?,
Yorumlar
Haber Yazılımı