Haber Detayı
26 Mayıs 2016 - Perşembe 13:03
 
BTB’DEN ‘PAYDAŞ GÖRÜŞ TOPLAMA ÇALIŞTAYI’
BTB’de ‘Paydaş Görüş Toplama Çalıştayı’ Düzenlendi
Gündem Haberi
BTB’DEN ‘PAYDAŞ GÖRÜŞ TOPLAMA ÇALIŞTAYI’

Burdur Ticaret Borası (BTB), iş dünyasının gelişme ve büyümesine yardımcı olmak, yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde en yüksek kalitede temsil, hizmet ve destek sağlamak için odalar/borsalar ağının bir parçası olarak, 2017/2020 yıllarını kapsayacak 4 yıllık Stratejik Plan çalışması başlattı. Bu kapsam, Borsa Meclis Salonu’nda, sivil toplum örgüt ve kamu kurumlarının temsilcilerinin katıldığı “Paydaş Görüş Toplama Çalıştayı” düzenlendi.

Çalıştaya Burdur Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hikmet Çangır, Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar, Meclis Başkan Yardımcısı Musa Tuğrul, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Yanıkara, Meclis Üyesi Gürsel Evren, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Akademik Tanışmanı Kürşat Özüdaşlı, sivil toplum ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Çalıştayda Başar; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) işbirliği kapsamında, Borsamızın durum analizini yapabilmek ve stratejilerini belirlemek amacıyla paydaş görüş toplama çalıştayı planladık. Hizmetlerimizin sizlerin ve bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirmemize yardımcı olacak, stratejik planlama çalışmalarımıza değerli katkılar sağlayacaktır. Türkay hocamız şuanda aramızda. Diğer konuları hocamız anlatacak, bizlerde inşallah daha yaşanılabilir bir Burdur için, Burdur Ticaret Borsası’nın neler yapması gerektiğini tartışıp karara bağlayacağız. Bizde görev süremiz yettiğince belirlediğimiz planları hayata geçirerek, iyi bir yönetim tarzı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

TOBB ETÜ Stratejik Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Danışmanı Dr. Türkay Kısa, sunum eşliğinde, Burdur Ticaret Borsası’nın, Burdur’un yaşam kalitesini yükletmek, Burdur’un ekonomisini canlandırmak, Burdur’u daha ileriye taşımak için 2017-2020 yılları arasını kapsayan stratejik plan hazırladığını belirterek, “Aslında Burdur’da tabi Ticaret Borsamız kalite hedeflerine 2010’lu yıllarda kalite çalışmalarını gerçekleştirmiş, kalitesini belgelendirmiş. Sonrasında, TOBB Akreditasyon Sistemine akredite olmuş ve çalışmalarını her geçen gün arttırarak, üyelerine en iyi hizmet vermeyi amaçlamış” dedi.

Kısa, “Her geçen gün yaşanan sıkıntılar, ortaya çıkan karmaşıklıklar nedeniyle bir değişim var, yetişemiyoruz. Her gün bir başka sorun, uluslararasında yaşanan sorunlar ve belirsizlikler bizleri geleceği öngörmekte zorluyor. Bizde geleceği öngörebilmek için paydaşlarla bir araya gelip, gelecekle ilgili ortaya çıkabilecek durumları konuşalım ve bunların üstesinden nasıl gelelim istedik. Çalışmalarımızı planlayamazsak ne oluyor, savurganlık başlıyor. Yani sonuca gitmekte zorlanıyoruz. Burdur Ticaret Borsası olarak dedik ki, TOBB ETÜ ile beraber çalışalım, bunu yürütelim. Oda ve Borsalarda bir akreditasyon sisteminden söz ediyoruz. Akreditasyon sistemi, 2009 da başlayarak, 2010 da revize olan çalışmalar çerçevesinde, Türkiye’deki tüm oda ve borsaları belirli bir kaliteye getirmek için hazırlanmış bir yönergedir. Bu yönergede bütün oda ve borsalarda kalite bilincini geliştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BTB’DEN, ‘PAYDAŞ, GÖRÜŞ, TOPLAMA, ÇALIŞTAYI’, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BTB’DEN ‘PAYDAŞ GÖRÜŞ TOPLAMA ÇALIŞTAYI’
BTB’DEN ‘PAYDAŞ GÖRÜŞ TOPLAMA ÇALIŞTAYI’
BTB’DEN ‘PAYDAŞ GÖRÜŞ TOPLAMA ÇALIŞTAYI’
BTB’DEN ‘PAYDAŞ GÖRÜŞ TOPLAMA ÇALIŞTAYI’
BTB’DEN ‘PAYDAŞ GÖRÜŞ TOPLAMA ÇALIŞTAYI’
Yorumlar
Haber Yazılımı