Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 09:24
 
BOZKURT MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesinin ihale tarihinin belli olduğunu açıkladı.
- Haberi
BOZKURT MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesinin ihale tarihinin belli olduğunu açıkladı.

Kentsel Dönüşüm tüm çalışmaların tamamlandığı belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Burdur İlimizde TOKİ Konutları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bozkurt Mahallemizde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında TOKİ Başkanlığımız Gedaş Firması tarafından hak sahipleri ile görüşmeler tamamlanarak, tapu devirleri gerçekleşmişti. Son olarak da tapu devri gerçekleşemeyen alanlar için 28 Kasım 2018 Tarihli
“Burdur İli, Merkez İlçe Sınırları İçerisinde Riskli Alan Kapsamında Bulunan Bazı Taşınmazların Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar sayısı:392” başlığı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan imzası ile kamulaştırma kararı alınmıştı. Bu kararla 19 Mesken ve 1 arsanın kamulaştırması gerçekleşmiş oldu. Son olarakta TOKİ Başkan Yardımcımız hemşerimiz Mehmet Özçelik ile yapmış olduğumuz görüşme ile Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında 655 Adet Konut, 41 Adet Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme için 15 Ocak 2019 Salı gününe ihale tarihi olarak açıklandı. Burdur İlimize hayırlı olsun. İhalenin gerçekleşmesi ile birlikte yapılacak olan tüm çalışmaları yakından takip edeceğiz.” şeklinde açıklamada bulundular.

Süreçte emeği geçenlere teşekkür eden AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi “Bozkurt Mahallemizde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesinde süreç Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’la birlikte yaptığımız görüşmeler neticesinde tamamlanarak ihale tarihi belli oldu. İhale 15 Ocak 2019’da gerçekleşecektir. Bu sürece kadar Kentsel Dönüşümün İlimize kazandırılmasında destek veren Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a başta olmak üzere tüm emeği geçenlere hemşerilerimiz adına teşekkür ederim. Burdur İlimize söz verdiğimiz gibi TOKİ Konutlarının Burdur İlimize kazandırılması için Milletvekillerimizle birlikte yapılan tüm çalışmaları yakından takip etmeye devam edeceğiz. Burdur’umuza hayırlı olsun.” Dedi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BOZKURT, MAHALLESİ, KENTSEL, DÖNÜŞÜM, İÇİN, İHALE, TARİHİ, BELLİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı