Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 13:01
 
BİR SONRAKİ KADINLAR MATİNESİ STADYUMDA
Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Matinesi, Belediye Konferans ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi.
- Haberi
BİR SONRAKİ KADINLAR MATİNESİ STADYUMDA

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Matinesi, Belediye Konferans ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. Yerli Sanatçı Nurcan Altınok’un konser verdiği Matine ’ye Burdurlu 2bin 500’den fazla kadın katıldı. Yaklaşan yerel seçimlerde Mevcut Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i desteklemek için katılım sağlayan Burdurlu kadınlarla Konferans ve Sergi Salonu’nu dolup taştı. Yoğun kalabalıktan dolayı ayakta kalan bayanlarda öncelikle özür dilediğini dile getiren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Ablalarımız, annelerimizi ayakta bıraktığımızın farkındayız. Arkadaşlarımız hemen size sandalye getiriyorlar. Bir sonraki Kadınlar Matine’sini stadyumda yapacağız, hep birlikte eğleneceğiz. Bizler bu yola çıktığımızda sizlere bir söz vermiştik. Sizlerin evladı, sizlerin kardeşi, sizlerin arkadaşı, sizlerin yoldaşı, sizlerin abisi olacağımızın sözünü vermiştik. Beş yıldır bu sözümüzü tuttuk.” dedi.

30’u KADIN ÖNCELİKLİ İSTİHTAM

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in öncelikli olarak kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelliler için hazırladığı projeler kadınlar tarafından büyük takdir gördü. Yatırımcılardan, 2019 yılı içersinde yatırım sözü aldığını, 30’unu kadın öncelikli olmak üzere, istihdam sağlanacağını belirten Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Beş yılda ne yaptıysak, önümüzdeki beş yılda daha fazlasını yapacağız. Hem üretenin yanındayız, hem de ihtiyaç sahibin yanındayız ve bunu bir elin verdiğini, diğer elin görmeyeceği şekilde yapacağız. Sizlere çok büyük bir sözüm var. Burdur’da kadınlarımızı Kurtuluş Savaşı Destanı’nın yazıldığı Çanakkale’ye, Ulu Öder Atatürk’ümüzün Kabrinin olduğu Anıt Kabir’e ve İnanç Turizmi’nin Başkenti Konya’ya götüreceğim hepinizi, hem de ücretsiz olarak.” Şeklinde konuştu.

EKONOMİ MEMLEKETİN BELİNİ BÜKTÜ

Ülkemizin son günlerde içinde bulunduğu ekonomik krize de değinen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Pazarlar yangın yeri. Geçen sene 5 liraya satılan sebze meyve, bu yıl 15 lira olmuş. Soğanın kilosu Türkiye’de hiçbir zaman 20 lira olmamıştı. Soğan bu, kendiliğinden çıkar. 20 liraya soğan yedik. Ekonomi memleketin belini büktü. Pazara giden vatandaşımız filesinin 3/1’ini dolduramaz oldu. Bu ülkenin ekonomik sorunlarını çözmenin yolu, yerel seçimde verilecek dersten geçecek. Bu memleketin aydınlıklara çıkması için, hep birlikte kol kola girelim. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Kadınlar Gününüzü bir kez daha kutluyorum.” Dedi. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Matinesi’nde çekilen fotoğrafları sosyal medya hesapları üzerinden “Bu sevgiye layık olabilmek için daha çok çalışacağız.
Teşekkürler annelerimize, teşekkürler ablalarımıza, teşekkürler bacılarımıza.” Yorumuyla paylaştı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİR, SONRAKİ, KADINLAR, MATİNESİ, STADYUMDA,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BİR SONRAKİ KADINLAR MATİNESİ STADYUMDA
BİR SONRAKİ KADINLAR MATİNESİ STADYUMDA
BİR SONRAKİ KADINLAR MATİNESİ STADYUMDA
BİR SONRAKİ KADINLAR MATİNESİ STADYUMDA
Yorumlar
Haber Yazılımı