Haber Detayı
25 Şubat 2016 - Perşembe 09:44
 
BİLET GELİRLERİ ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLANDI
BASKETBOL MAÇININ BİLET GELİRLERİ ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLANDI
Gündem Haberi
BİLET GELİRLERİ ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLANDI

Afyon Belediyespor ve Akhisar Belediyespor arasında oynanan basketbol maçının bilet gelirleri şehit ailelerine verilmek üzere Vali Hakan Yusuf Güner’in, makamında Afyon Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Abdullah Aydoğan tarafından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı’ya teslim edildi.

Maçtan elde edilen gelirlerin polis ve asker şehitlerinin ailelerine verileceğini belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Kumartaşlı, Türkiye'nin bütünlüğünü bozmak isteyenlere karşı tek yumruk olunduğunun gösterildiği bu örnek davranışta emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu güzel ve örnek olaya tanıklık etmekten çok memnun olduğunu belirten Vali Güner ise, “Bu duyarlı ve önemli davranışlarından dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Hepinizin bildiği gibi Afyonkarahisar, Kurtuluş Savaşı gibi önemli başarılara tanıklık etmiş tarihi ile ilimizden Doğu ve Güneydoğu da şehitleri bulunan, birliği, beraberliği ve kenetlenmeyi yansıtan bir ilimizdir. Burada Afyon Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Derneği’nin nazik bir düşünceyle manevi olarak şehitlik ruhuna uygun bir şekilde davranışta bulunması ve böylelikle Derneğimize katkıda bulunması son derece hassas ve önemli bir düşüncedir. Bizler manevi olarak duruma vaziyet ediyoruz. Ama arkadaşlarımız, özellikle de derneğimiz fiilen faaliyetleri güzel bir şekilde yürütmeye çalışıyor. Ben Jandarmamıza, Emniyetimize, Derneğimize, Belediyemize ve Kulübümüze teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Bu vesileyle şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Rabbim şanlı bayrağımızı ilelebet bu kutsal vatanımızda dalgalandırmayı nasip etsin” diye konuştu.

Ziyaret Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ne sağlamış oldukları desteklerden dolayı Dernek Başkanı Kumartaşlı tarafından Vali Güner’e ve Belediye Başkanı Çoban’a plaket takdiminin ardından, maç gelirinin Afyon Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Abdullah Aydoğan tarafından, Başkan Kumartaşlı’ya teslim edilmesi ile sona erdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİLET, GELİRLERİ, ŞEHİT, AİLELERİNE, BAĞIŞLANDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BİLET GELİRLERİ ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLANDI
BİLET GELİRLERİ ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLANDI
Yorumlar
Haber Yazılımı