Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 11:14
 
BİGEP'TE 5 ŞUBELERİ YİNE İLK 5'TE YER ALARAK YİNE İL BİRİNCİSİ BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ!!!
Eğitim Haberi
BİGEP'TE 5 ŞUBELERİ YİNE İLK 5'TE YER ALARAK YİNE İL BİRİNCİSİ BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ!!!

 

Burdur Bahçeşehir Koleji Ortaokulu, 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerinin okullarda etkili bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve hedefler doğrultusunda çağın gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip bireylerin akademik, sanatsal, sportif, kültürel ve sosyal başarılarını izlemek ve desteklemek amacıyla Burdur Valiliği himayesinde uygulanan 2. BİGEP (Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi) Deneme Sınavı'nda üstün başarı sergiledi.

 

Burdur Bahçeşehir Koleji Ortaokulu, 385 puan ortalamasıyla Türkiye geneli puan ortalamalarıyla kıyaslandığında 108 puan önde olmayı başardı ve akademik anlamdaki başarısını bir kez daha gözler önüne serdi. Burdur-Merkez ilçede sınava katılan tüm okulları geride bırakan Burdur Bahçeşehir Koleji Ortaokulu’nun tüm 8. sınıf şubeleri ikinci kez İLK 5’te kendisine yer edindi. 66.06 net ortalamasına sahip olan Burdur Bahçeşehir Koleji Ortaokulu, il ve Türkiye geneli net ortalamalarını İKİYE KATLAMAYI başardı. 


Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ortaokul Müdürü Gurbet ÇETİN: “Okulumuzun eğitim-öğretim faaliyetlerine başladığı 5. kuruluş yılımızda 8. sınıf öğrencilerimiz bizlere gurur dolu bir başarı öyküsü yaşatmaya devam ediyor. Sabırla, inançla ve emek vererek yapılan her iş mutlaka güzel bir sonuçla taçlanır. Biz de il çapında elde ettiğimiz böylesine değerli BİGEP başarımızı arttırarak sürdürme gayretinde olacağız.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİGEP'TE, 5, ŞUBELERİ, YİNE, İLK, 5'TE, YER, ALARAK, YİNE, İL, BİRİNCİSİ, BURDUR, BAHÇEŞEHİR, KOLEJİ!!!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı