Haber Detayı
25 Şubat 2016 - Perşembe 15:33
 
BELEDİYE, ENGELLİLER İÇİN KİTAP DAĞITACAK
ALANYA’DA ENGELLİ FARKINDALIĞI İÇİN KİTAP DAĞITILACAK
Gündem Haberi
BELEDİYE, ENGELLİLER İÇİN KİTAP DAĞITACAK

Alanya Belediyesi, engelli farkındalığını oluşturmak için 3 bin 500 kitap dağıtacak.

Alanya Belediyesi, fiziksel, görme ve işitsel engelli bireylerin dünyasını anlatan özel olarak hazırlanmış hikaye kitaplarını okullarda dağıtarak öğrencilerde engelli farkındalığı oluşturuyor. 3 bin 500 kitabın dağıtımına Gönül Kemal Reisoğlu İlkokulu’ndan başlandı.

Dağıtım törenine Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül, Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Psikoloğu Esra Yemez, Gönül Kemal Reisoğlu İlkokulu Müdürü Bilal Ulusoy ve öğretmenler katıldı. Fiziksel, işitsel ve görme engelli öğrenciler hayat hikayelerini kendi ağızlarından anlattıkları kitaplar, öğrencilerin büyük ilgisini çekti.

YARDIM TRENİ MERKEZDEN ALIP KIRSALA GÖTÜRÜYOR

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan yardım Treni kampanyası şehir merkezindeki okullarda dolaşmaya devam ediyor.

Yardım Treni’ne, Kemal Gönül Reisoğlu İlkokulu öğrencileri de destek vererek, topladıkları kitap, kırtasiye, oyuncak, ayakkabı, giysi ve paylaşabilecekleri ne varsa okulda kırsaldaki öğrenci arkadaşlarına ulaştırılması için Alanya Belediyesi’ne teslim ettiler. Yardım Treni’yle paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten öğrenciler, kampanyanın devam etmesini istediler.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BELEDİYE,, ENGELLİLER, İÇİN, KİTAP, DAĞITACAK,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BELEDİYE, ENGELLİLER İÇİN KİTAP DAĞITACAK
BELEDİYE, ENGELLİLER İÇİN KİTAP DAĞITACAK
Yorumlar
Haber Yazılımı