Haber Detayı
06 Ocak 2014 - Pazartesi 10:13
 
BAŞKAN TÜTÜNCܒDEN TAPU VE LİSE MÜJDESİ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Erenköy Mahallesi'nde bulunan Niğde Yakacıklılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Antalya Şubesi'ni ziyaret etti.
Siyaset Haberi
BAŞKAN TÜTÜNCܒDEN TAPU VE LİSE MÜJDESİ

 Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Erenköy Mahallesi'nde bulunan Niğde Yakacıklılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Antalya Şubesi'ni ziyaret etti. 
Yakacıklılar, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'yü davul ve zurna ile karşıladı. Başkan Tütüncü de konuşmasında bu güzel karşılamadan ve misafirperver davranışlarından dolayı Yakacıklılara teşekkür ederken, Kepez'de çok önemli hizmetlere imza attıklarını belirtti. Erenköy, Çamlıbel, Esentepe, Barış, Çankaya, Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir, Göçerler, Fatih gibi mahallelerin 32 yıla yakın 2B problemiyle cebelleştiğini anımsatan Başkan Tütüncü, “Partimiz, bizler 2B probleminin çözümü için önemli gayretler ortaya koyduk. Bugün, bu bölgeye geldiğimiz zaman ne mutlu bize ki 2009 seçimlerinde verdiğimiz 2B'yi çözme sözümüzü tutmanın sevincini yaşıyoruz. Allah'a çok şükür, 1,5 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde, 2B sorununu çözecek olan yasa tasarısı kanunlaştı. Kadastro çalışmalarıyla birlikte 2B problemini yüzdük, yüzdük kuyruğuna getirdik” dedi.
Niğde Yakacıklılar Derneği'ne iki müjde ile geldiğini aktaran Başkan Tütüncü, “Müjdelerimden birincisi, 2981 sayılı yasaya göre hak sahibi olan vatandaşlarımıza tapu tahsisi yapacak olmamızdır. 2B probleminden dolayı bazı mahallelerde 2981 sayılı yasaya göre hak sahiplerine tapu tahsisi yapamıyorduk. 2B'nin çözümüyle birlikte bu mahallelerimizde de hak sahiplerine tapularını vereceğiz. Erenköy, Çamlıbel ve Göçerler mahallerimizde 405 hak sahibine tapu tahsisi yapılmasıyla ilgili çalışmaları tamamladık. Önümüzdeki günlerde tapulanma faaliyetlerine başlıyoruz. Bu çalışma, bölgede 30 yıldır beklenen bir adımdı” diye konuştu.
Tapu tahsisi sonrası bölgede imara uygun konutların yapılacağının altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, bölgede başlayacak olan şehirleşme süreciyle ilgili olarak şunları söyledi:
”Göreve başladığımızda Ahatlı, Kültür ve Yeni Doğan'da bir tek ruhsatlı bina yoktu. O bölgenin 35 yıllık mülkiyet problemini çözdük. Kat artışı imkanı getirdik. Bölgede şimdi gecekondu kalmadı. Orada yepyeni bir şehir doğuyor. Doğalgaz geldi. Alt yapısı tamamlandı. Elektrik iletim hatları yer altına alındı. Bölgenin tüm yollarının sıcak asfaltını ve kaldırımını da yapıyoruz. O bölgeyi nasıl bir şehir haline dönüştürdüysek şimdi de Erenköy ve çevresini aynı şekilde şehirleştireceğiz. Deniz manzaralı bu mahallelerimizde tapu tahsisi sonrası güzel binalar yapılmaya başlanılacak. İmara uygun konutların yapılmasıyla birlikte yollarımız da parklarımız da sosyal tesislerimiz de konforlu hale gelecek.”
Bölgeye ikinci müjdeyi eğitim alanında veren Başkan Tütüncü, “Erenköy, Çamlıbel ve Esentepe mahallelerimizin lise beklentisi vardı. Hayvan pazarı olarak bilinen alana lise yaptırma sözü vermiştik. Arap saçına dönen mülkiyet problemini çözdük. Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu alana Anadolu Lisesi yapılmasını yatırım programına aldı. 24 derslikli lisenin yapımı da ihaleye çıktı. İhale süreci biter bitmez 2014 yılı içerisinde okulun inşaatı başlayacak. O alanda şahane bir Anadolu Lisesi yapılacak. Bu lise hem çevresine değer kazandıracak hem de o bölgenin çocukları yaşadıkları bölgede bir okula gitme imkanına kavuşacak” diye konuştu.
Niğde Yakacıklılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Antalya Şube Başkanı Metin Akçay da desteklerinden ve ilgisinden dolayı Başkan Tütüncü'ye teşekkür etti.
Ziyarete, Kepez Belediye Meclis Üyeleri Ayşe Güliz Yılman, Zeki Çivik, Ak Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi aday adayları İsmail Ulusoy, Bahattin Bayraktar, Ak Parti Kepez İlçe Teşkilat Başkanı Yusuf İşeri ve Erenköy Mahalle Muhtarı Celal Karataşlı da katıldı.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: , Kepez, Belediye, Başkanı, Hakan, Tütüncü, Erenköy, Mahallesinde, bulunan, Niğd
Yorumlar
Haber Yazılımı