Haber Detayı
20 Aralık 2013 - Cuma 13:51
 
BAŞKAN BÖCEK, "ADAYLIĞIMDAN ŞÜPHEM YOK"
ONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK: - "ADAYLIĞIMDAN ŞÜPHEM YOK" - "SAHİL PROJESİNİ 4 AYDA TAMAMLARIM" - "ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY ADAYLIĞIM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR"
Siyaset Haberi
BAŞKAN BÖCEK,

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, partisinin Konyaaltı Belediye Başkan adaylığı için hiçbir şüphesinin olmadığını söyledi. 
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şubesi’nin ikinci konuğu Konyaltı Belediye Başkanı ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Muhittin Böcek oldu. Toplantıda konuşan TSYD Antalya Şube Başkanı İbrahim Okumamış, TSYD’nin Konyaaltı’nda varoluşunda Başkan Böcek’in katkısının büyük olduğunu dile getirdi. Başkan Böcek’in spor yatırımlarına büyük önem verdiğini kaydeden Okumamış, yeni dönemde de bu katkının devam etmesini istedi.
Yaklaşık 20 yıldır siyasetin içinde olduğunu ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, siyaset gözetmeden bütün spor faaliyetlerine destek verdiklerini söyledi. Konyaaltı Belediyesi’nin sportif faaliyetler noktasında yaptığı çalışmalardan sözeden Başkan Böcek, "Sporla siyaseti birbirinden ayırıyoruz. Mahallelere yaptığımız parklara vatandaşlarımız spor yapabilsin diye spor aletleri koyup, yürüyüş parkurları düzenledik. Üç mahallemizde her sabah halkımız toplu olarak spor yapıyor. Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde İsmail Balaban ile şampiyon olduk. Yelken yarışları, Cumhuriyet Kupası, su sporları, tenis ve kaya tırmanışı etkinliklerine ev sahipliği yaptık. Kültür Sanat merkezinde çeşitli spor branşlarımız var. Konyaaltı Belediyespor çatısı altında yaz okullarımız var. Konyaaltı Belediyespor Stadı yapılıyor. 20 Şubat’ta hizmete girecek" diye konuştu.
Spor faaliyetlerinin yanında diğer çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Böcek, "Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Antalya ziyaretinde CHP’li belediyeler doğalgaza katkı koymadığı yönünde söylemleri vardı. Yıl sonuna kadar Konyaaltı ilçesinde doğalgaz çalışmalarını tamamlayacağız. Ak Partili Kepez ilçesinde çalışmalar yavaş ilerliyor. Seçim öncesi kimse riskin altına girmek istemezken biz, elektrik kesilmesini önlemek amacıyla 12 milyon liralık yatırım yapıyoruz. İlçede banka şube sayısı 26’ya yükseldi. Devletin lisesinin olmadığı ilçeye lise yaptırdık. 11 okul alanımız hazır" şeklinde konuştu. Başkan Böcek, anne ve babasının adına ailesinin bir okul yaptıracağını da sözlerine ekledi.
"SAHİLİ 4 AYDA YAPARIM"
Konyaaltı sahili ile ilgili olarak Başkan Böcek, "Sayın Vali Sebahattin Öztürk bir toplantısında sahilin Büyükşehir veya Konyaaltı Belediyesi’ne verilmesini söyledi. Biz de bunun üzerine 5 kere reddedilen başvurumuzun ardından, sahili almak için altınca başvurumuzu da yaptık. Bize verilmesi halinde 4 ay gibi kısa bir sürede tüm Türkiye’nin imreneceği bir projeyi halkımızın yararına olacak şekilde faaliyete geçirebiliriz" dedi.
"ŞÜPHEM YOK"
Başkan Böcek, partisinden Konyaaltı Belediye Başkan adayı olarak gösterileceğinden şüphesi olmadığını vurgulayarak, "Adaylığımdan şüphem yok. Genel Başkanımızı ve partililerimi hiç mahçup etmedim. Bilimsel araştırmaların sonuçları ortadadır. Genel Başkanımız, ‘Oyunu arttıran arkadaşlarımız yoluna devam eder. Bir oy fazla alan arkadaşla yoluma devam ederim’ diyor. Benim de oylarım ortadadır. Kepez Belediye Başkan adayı Erdal Öner’dir. 4 Ocak’a kadar diğer ilçelerinde adayları belli olacak. Bu bir stratejidir" diye konuştu.
Başkan Böcek, yıkılan Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nun yerine yapılacak olan su sporları merkezi çalışmasının bir milletvekili tarafından engellendiğini ileri sürdü.
BÜYÜKŞEHİR SÖZ KONUSU DEĞİL
Başkan Böcek, "Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için isminiz geçiyor" şeklindeki soruya ise,"Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Akaydın’dır. Akaydın başkanımız olduğu sürece benim büyükşehire adaylığım söz konusu olmamıştır. Belki istatistiki çalışmalardan dolayı ismim geçmiş olabilir. Ama ben sadece Konyaltı Belediye Başkan aday adayı olarak başvurumu yaptım" yanıtını verdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ONYAALTI, BELEDİYE, BAŞKANI, MUHİTTİN, BÖCEK, , "ADAYLIĞIMDAN, ŞÜPHEM, YOK",
Yorumlar
Haber Yazılımı