Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 23:20
 
Başkan Ökte; ‘MHP’de Tek Aday Bahçeli’
Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanı Hikmet ÖKTE basın açıklaması yaparak MHP’de tek adayın Dr. Devlet Bahçeli olduğunu ifade etti.
Gündem Haberi
Başkan Ökte; ‘MHP’de Tek Aday Bahçeli’

 

Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanı Hikmet ÖKTE basın açıklaması yaparak MHP’de tek adayın Dr. Devlet Bahçeli olduğunu ifade etti. 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanı Hikmet ÖKTE yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sn. Prof. Dr. E. Semih YALÇIN Beyefendinin belirttiği üzere  Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultay' da Partimizin tek adayı Genel Başkanımız Liderimiz Dr. Devlet BAHÇELİ Beyefendidir. 

 

Milliyetçi Hareket Partisi' nin düstur olarak belirlediği ülkü hayali, fiilen yaklaşık yarım asırlık bir ömrü tamamlamış olsa da, fikren ve teşkilat bilinci olarak yüzyılların birikimi ile her devirde Türk- İslam kaygısı güden vatan evlatlarının sinesinde bir kor gibi yaşamıştır. Her devirde de bu ideali yüreklere aşılayan bir lider çıkmıştır. Çünkü bir toplumdan liderin çıkması için yegane şart: o toplumun içinde bulunduğu dünya düzeninin amacından sapmış olması ve toplumun sinir merkezlerine dokunacak gayrı milli  müdahalelerin olmasıdır. 

 

Türk Millieti' nin her dönem içinden bir lider çıkarmasında bunun payı büyüktür. Zira tarihsel süreçte her Türk Devleti küresel amaçlara hizmet gayesi güden kişiler tarafından rahat bırakılmamıştır. 

 

Bugün Lider diye tanımladığımız kim varsa, kendi döneminde gayrı milli bir refleksle mutlak suretle mücadele etmiştir. 

 

Kıymetli Hemşehrilerim; Güneşten çıkan ışığın Dünya' yı sekiz dakika sonra aydınlattığı gibi, lider de bulunduğu toplumun geleceğini aydınlatır. Lider toplumu ince hatlarıyla bilir, hesabını da buna göre yapar. Nasip vaktine esirdir. Bir gün gelir, liderin dün ne demek istediği anlaşılır ve hükmü kitaplara tarih yazar. 

 

Düne bakıyoruz ve Genel Başkanımız Sn. Dr. Devlet BAHÇELİ Beyefendinin yaptıklarını bugün daha iyi yorumluyoruz. Toplumda da oluşan genel bir kanıyla "Devlet Bey demişse vardır bir bildiği" diyoruz. 

 

Türk' ün töresinde toy vardır. Toyun da esası vicdandır. FETÖ ye karşı Devlet Bey' in takındığı tavır, darbeye teşebbüs edilen o karanlık gecede ülkücülerin güneş gibi doğmasına kaynak olmuştur. O gün ülkücüler Liderinin emrinde Türkiye Cumhuriyeti' ni emperyalizme kukla yapmamıştır.

 

Lider en önde yürür bu yüzden her türlü zorluk ilk lideri hedef alır. Sn. Dr. Devlet BAHÇELİ' de ilk günden bu yana içteki ve dıştakilerle mücadele etmektedir ve tarih her defasında kendini haklı çıkarmıştır. Zorda ve darda ilk olarak şahsı yıpranmıştır ama bir kez olsun bundan yakınmamıştır çünkü Ülkücü Harekette komutanlar hep önde savaşmıştır. 

 

Kendine ülkücüyüm diyen her ülküdaşım gibi vicdanen Sn. Genel Baskanımızı hiçbir seçimle mukayese ettirmeyiz. Bu hususta olur da karşısına biri çıkma gafletini gösterirse teşkilatlar olarak o kişiyi yok hükmünde sayarız. 

 

Bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti' nin bolünmez bütünlüğü için bütün siyasi hesapları bozan Türkmen Beyimize Allah' tan uzun ömürler niyaz ediyorum. Teşkilatlar olarak emrindeyiz ve göstermiş olduğu hedefe hevesli bir şekilde yürüyoruz.” dedi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Başkan, Ökte;, ‘MHP’de, Tek, Aday, Bahçeli’,
Yorumlar
Haber Yazılımı