Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 15:44
 
BAŞKAN KEYİK KDV VE ÖTV İNDİRİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, KDV ve ÖTV indirimlerinde süresinin uzatılmasının çok yerinde bir karar olduğunu belirterek, "İndirimlerin işsizliğin azaltılmasına da ekonominin canlanmasına da katkısı devam edecek" dedi.
Ekonomi Haberi
BAŞKAN KEYİK KDV VE ÖTV İNDİRİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, mobilya, otomobil, konut, motosiklet, tapu harcı ve ticari araçlarda KDV ve ÖTV indirimlerinin Cumhurbaşkanlığı kararı ile uzatılması hakkında yaptığı değerlendirmede; indirimlerin kamuoyunda olumlu karşılık bulduğunu, süre uzatılmasının iç talebe ve istihdama pozitif yönde katkı sağlayacağını söyledi.

Ekonominin büyümesinde lokomotif görevi yapan inşaat sektöründeki yavaşlamanın tüm sektörlere de yansıdığını vurgulayan Başkan Yusuf Keyik: "Tapu Harçlarında ve konutta KDV indirimin yılsonuna kadar devam etmesi, sancılı günler yaşayan inşaat ve gayrimenkul sektörünün yeniden ivme kazanmasını sağlayacaktır" dedi.

Başkan Yusuf Keyik,  mobilya, beyaz eşya, otomobil, ticari araç ve motosikletlerde indirimin devam etmesi kararını hakkında: "Tüm sektörlerde KDV ve ÖTV indiriminin devamı ekonominin canlanmasını sağlayacak yerinde bir karardır. Bu konuda zaten üyelerimizin de talepleri vardı. İndirimlerin, enflasyonda düşüş eğiliminin hızlanmasına, istihdamın artmasına ve ekonomik büyümeye olumlu katkısı olacağına inanıyor ve destekliyoruz." dedi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BAŞKAN, KEYİK, KDV, VE, ÖTV, İNDİRİMLERİNİ, DEĞERLENDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı