Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 16:14
 
BAŞKAN ERCENGİZ'İN MAHALLE SİNEMALARINA YOĞUN İLGİ
Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Açık Hava Sinema Günleri başladı.
Kültür Haberi
BAŞKAN ERCENGİZ'İN MAHALLE SİNEMALARINA YOĞUN İLGİ

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Açık Hava Sinema Günleri başladı.

 

Yaz aylarında vatandaşların aileleri ile birlikte güzel vakit geçirebilmeleri için düzenlenen Açık Hava Sinema Günleri büyük ilgi görüyor. Bağlar Mahallesi’nde ilki gerçekleştirilen Açık Hava Sinema Günleri’nde izlenen film Organize İşler Sazan Sarmalı oldu.Vatandaşlar tarafından oldukça beğenilen etkinliğe Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de katıldı.

 

Belediye Başkanı Ercengiz, Sinema gösterimi öncesi yaptığı konuşmada “Bizim çocukluğumuzda vardı yazlık sinemalar. Tabii zamanla televizyonların, beyaz perdeye karşı galibiyetinin ardından, önce yazlık sinemaları, ardından da sinemaların önemini kaybetmiştik. Bir işletmeci arkadaşımız, Belediye’nin kendisine gösterdiği alanlarda vizyondaki filmleri bizlerle buluşturmak için gayret gösteriyor. Biz bu yaz da böyle bir etkinliğin uygun olacağını düşünmüştük. Özellikle orta yaş ve üzeri dostlarımızın ve hemşerilerimizin, bu geleneği özlediğini düşünerek böyle bir çalışmayı yaptık. Gençlere de böyle bir alışkanlık kazandırabilirsek, seneye daha yoğun katılımların olduğu daha büyük bir organizasyonla sizlerle birlikte olmayı isteriz. Hepinize iyi seyirler diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Burdur Belediyesi 14 Temmuz’a kadar sürecek olan Açık Hava Sinemalarını farklı mahallelerde, farklı filmlerle vatandaşlarla buluşturmaya devam edecek.

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ERCENGİZ'İN, MAHALLE, SİNEMALARINA, YOĞUN, İLGİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAŞKAN ERCENGİZ'İN MAHALLE SİNEMALARINA YOĞUN İLGİ
Yorumlar
Haber Yazılımı