Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 13:57
 
Başkan Ercengiz, 80 ile Ceviz Ezmesi gönderdi
Başkan Ercengiz, 80 ile Ceviz Ezmesi gönderdi
Gündem Haberi
Başkan Ercengiz, 80 ile Ceviz Ezmesi gönderdi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okulların tatil edilmesi ve uzaktan eğitim ile sürecin devam etmesi sebebiyle çocuklara moral vermek amacıyla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Twitter hesabından yaptığı paylaşımla; "Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız" müjdesi vermişti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, Twitter hesabından öğrencilere söz vermesi üzerine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de "O kadar uzun bir teneffüs ceviz ezmesiz olmaz. Burdur’un “Ceviz Ezmesi” de bizden olsun" diyerek sosyal medyadaki kampanyaya destek vermişti. Hazırlık sınıfları ve 1. Sınıf öğrencileri 21 Eylül’de yüz yüze eğitim başlayacak olmaları sebebiyle Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, destek verdiği kampanya için 80 ile Ceviz Ezmesi gönderdi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bu yılda pandemi nedeniyle uzaktan eğitime devam edileceğine dikkat çekerek, “Sevgili öğrenciler geçtiğimiz aylarda pandemi nedeni ile maalesef okullarımız kapanmıştı. Bu yıl da okulumuzu istediğimiz zamanda, istediğimiz şekilde açamayacağız ancak 21 Eylül’de okula katılacak olan minik yavrularımız ve diğer gençlerimizin ilk ders zili çalacak. Sayın Bakanımızın 21 Eylül için verdiği sözün üzerinde bizde Burdur’dan bir söz vermiştik. 81 ilde Burdur Ceviz Ezmesi’ni dağıtıp tatlı bir eğitim yılını tatlı tatlı konuşarak ve güzelliklerle yaşayacağımızı ifade etmiştik. Bugün bu sözümüzün arkasında duruyoruz ve Burdur’un meşhur Ceviz Ezmesi’ni Tüm Türkiye’ye Burdur dışındaki 80 ilimize de göndererek Ceviz Ezmemizi sevgili gençlerimizi ve miniklerimizi tadarak, zihin açıklığı içerisinde derslerini başarılı bir şekilde takip etmelerini diliyoruz.  Hepinize yeni öğretim yılında başarılar diliyoruz ve inşallah bu öğretim yılında pandemiyi bitirmiş yeni yılda hep birlikte zillerimizi çalarak gireceğimizi umut ediyoruz.” temennilerinde bulundu.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Başkan, Ercengiz,, 80, ile, Ceviz, Ezmesi, gönderdi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Ercengiz, 80 ile Ceviz Ezmesi gönderdi
Yorumlar
Haber Yazılımı