Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 20:14
 
BAŞKAN ALAGÖZ’DEN ENFLASYONA RADİKAL KARAR
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz Enflasyonla Topyekün Mücadele Programına belediye olarak destek verdiklerini açıkladı.
Gündem Haberi
BAŞKAN ALAGÖZ’DEN ENFLASYONA RADİKAL KARAR

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz Enflasyonla Mücadele Programına belediye olarak destek verdiklerini açıkladı.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı Tarafından başlatılan Enflasyonla Topyekün Mücadele Programına tüm Ülkeden destek gelmeye devam ediyor. Programa katılan firma ve kurum sayısı 2500’ü aşmışken bir destek de Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’den geldi.

 

Alagöz son dönemde döviz üzerinden Ülkemize yapılmaya çalışılan ekonomik darbenin etkisiyle enflasyon oranının yeniden çift hanelere çıktığını, artan enflasyon ile hem alım gücü düşen vatandaşları, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle esnafları olumsuz etkilediğini belirterek; “Belediyemize döviz ile alışveriş yapmama kararının yanında Enflasyonla Topyekün Mücadele programına da Belediyemiz ve Belediyemize bağlı tüm işletmelerimizle en geniş şekilde katılım için çalışma başlatılmıştır. Bu kapsamda bugün gerçekleştirdiğimiz aylık olağan meclis toplantısında vatandaşlarımız tarafından Belediyemize ödenmekte olan ÇTV, İlan - reklam vergisi, su tüketim bedeli ve inşaat ruhsat bedellerinde 2019 yılından itibaren geçerli olmak üzere 10 ile 67 arasında değişen indirim yapılması kararı alınmıştır. Hem esnaflarımızın hem de Aziz Milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Enflasyonla Mücadele programının, Vatanımıza, Milletimize ve Tefenni'li hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ALAGÖZ’DEN, ENFLASYONA, RADİKAL, KARAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı