Haber Detayı
07 Mart 2016 - Pazartesi 11:53
 
BAŞBAKAN PROF. DR. DAVUTOĞLU’NA PROF. DR. KARAGÜL’ÜN DESTEKLEDiĞi KiTAP TAKDiM EDiLDi
Prof. Dr. Mehmet Karagül’ün bölümle destek verdiği Kitap, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Elinde…
Gündem Haberi
BAŞBAKAN PROF. DR. DAVUTOĞLU’NA  PROF. DR. KARAGÜL’ÜN DESTEKLEDiĞi KiTAP TAKDiM EDiLDi

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim üyesi ve haber sitemizin yazarı, Prof. Dr. Mehmet Karagül’ün “Ahilikte İktisadi Düzen” adlı bölümünü kaleme aldığı, ‘Meslek Ahlakı ve Ahilik’ kitabı Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na takdim edildi.

Karatay Üniversitesi tarafından hazırlanan ve çeşitli üniversitelerden birçok akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirilen Meslek Ahlakı ve Ahilik Çalıştayı neticesinde hazırlanan Meslek Ahlakı ve Ahilik kitabı, günümüzdeki birçok mesleki sorunun çözümüne katkı sağlaması bakımında öncü bir çalışma özelliği gösteriyor.

Meslek Ahlakı ve Ahilik kitabının Karatay Üniversitesindeki bütün sosyal ve beşeri bölümlerde ders kitabı olarak okutulacak olması ülkemiz açısından bir ilk olacak.

Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Konya Vergi Dairesi'nin ortaklaşa düzenlediği programa katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, Konya Ticaret Odası Başkanı ve KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Öztürk, Karatay Üniversitesi yayını olan “Ahilik ve Meslek Ahlakı” kitabını takdim etti.

Yazarımız Prof. Dr. Mehmet Karagül’ün tarafından “Ahilikte İktisadi Düzen” bölümü yazılan kitapta ayrıca; Meslek ve Ahlak, Ahiliğin Tarihsel Gelişimi, Ahilik ve İktisadi Düzen, Ahilik ve Eğitim, Ahiliğin Toplumsal ve Siyasal Yansımaları konuları kitapta yer alıyor.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BAŞBAKAN, PROF., DR., DAVUTOĞLU’NA, , PROF., DR., KARAGÜL’ÜN, DESTEKLEDi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAŞBAKAN PROF. DR. DAVUTOĞLU’NA  PROF. DR. KARAGÜL’ÜN DESTEKLEDiĞi KiTAP TAKDiM EDiLDi
BAŞBAKAN PROF. DR. DAVUTOĞLU’NA  PROF. DR. KARAGÜL’ÜN DESTEKLEDiĞi KiTAP TAKDiM EDiLDi
Yorumlar
Haber Yazılımı