Haber Detayı
26 Aralık 2013 - Perşembe 14:34
 
BAKA, YENİ MALİ DESTEK PROGRAMINI AÇIKLADI
BAKA Yönetim Kurulu, yılın son toplantısı Antalya’da yaptı
Ekonomi Haberi
BAKA, YENİ MALİ DESTEK PROGRAMINI AÇIKLADI

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu’nun 2013’ün son toplantısı Antalya Valiliği’nde yapıldı. BAKA’nın 20 milyon TL bütçeli 2014 Mali Destek Programı Teklif Çağrısı’na çıktığının ilan edildiği BAKA Yönetim Kurulu’nun Antalya Valisi Sebahattin Öztürk’ün başkanlığındaki toplantısına Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanları Cavit Arı ve İbrahim Ekici, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Ticaret ve Sanayi Odası başkanları Çetin Osman Budak, ile Yusuf Keyik, BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin ile uzmanlar katıldı.

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk’ü makamında ziyaret eden BAKA Yönetim Kurulu üyeleri, toplantı için Antalya Valiliği Toplantı Salonu’na geçti. Toplantının açılışında BAKA Yönetim Kurulu Başkanı Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, BAKA’nın 20 milyon Lira bütçeli 2014 Mali Destek Programı Teklif Çağrısına bugün itibariyle çıktığını açıkladı. BAKA’nın Antalya, Isparta ve Burdur’daki işletmelerin rekabet güçlerinin artırılması, girişimciliğin desteklenmesi ile istihdama katkı sağlanması amaçlarına yönelik olarak destek sağlamaya devam ettiğini belirten Vali Sebahattin Öztürk, “2014 Mali Destek Programına 30 Aralık 2013 Pazartesi gününden itibaren alınmaya başlayacak olan başvurular 90 gün sürecektir. Programa son başvuru tarihi 20 Mart 2014’tür” dedi.

Yeni Mali Destek Programı için proje başvurularının BAKA’nın merkezi Isparta’nın yanı sıra Antalya ve Burdur’daki Yatırım Destek Ofislerine de yapılabileceğini ve Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, 2014 Mali Destek Programı’nın “Yenilikçilik Odaklı İktisadi Kalkınma” ve “Alternatif Turizmin Geliştirilmesi” alt başlıklarından oluştuğunu belirtti. BAKA Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Öztürk, açıklamasına şöyle devam etti:

Yenilikçilik Odaklı İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ile Batı Akdeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren işletmelerin; yenilikçi teknolojileri kullanımlarının desteklenmesi, katma değeri yüksek ürünler üretmeleri, markalaşmaları, pazarlama ağlarının geliştirilmesi, ulusal ve uluslararası alanda rekabet güçlerinin artırılması hedeflenmektedir. Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 15 milyon TL’dir. İlgili teklif çağrısı programına kar amacı güden gerçek ve tüzel kişi işletmeleri ve kooperatiflerimiz başvurabileceklerdir. Bölgemizde verilen desteklemelerde mükerrerliğin önlenmesi amacıyla Burdur ve Isparta İllerinde uygulanması planlanan tarıma dayalı sanayi projeleri kabul edilmeyecek olup tarımsal ürün bazlı üretim faaliyetlerinde sadece Antalya İlinde uygulanacak projeler kabul edilecektir. Bu program çerçevesinde verilecek desteklerin asgari tutarı 100.000-TL, azami tutarı ise 500.000-TL olarak belirlenmiştir.

Diğer alt başlığımız Alternatif Turizmin Geliştirilmesi Mali Destek Programı. Bu program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 5 milyon TL’dir. Kaynağın 2 milyon 500 bin TL’lik kısmı kar amacı güden gerçek ve tüzel kişi işletmelerine, 2 milyon 500 bin TL’lik kısmı ise kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik projelerde kullandırılacaktır. 2014 Mali Destek Çağrımızın Batı Akdeniz Bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

BAKA Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesiyle tamamlandı. 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BAKA, Yönetim, Kurulu, yılın, son, toplantısı, Antalya’da, yaptı
Yorumlar
Haber Yazılımı