Haber Detayı
17 Aralık 2014 - Çarşamba 13:55
 
BAKA YÖNETİM KURULU ANTALYA’DA TOPLANDI
BAKA YÖNETİM KURULU ANTALYA’DA TOPLANDI
Gündem Haberi
BAKA YÖNETİM KURULU ANTALYA’DA TOPLANDI

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Antalya’da toplandı. BAKA Yönetim Kurulu’nun Burdur Valisi Hasan Kürklü başkanlığındaki toplantısına: Antalya Valisi Muammer Türker, Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Burdur İl Genel Meclis Başkanı Osman Karakaya, Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları Çetin Osman Budak ile Şükrü Başdeğirmen, BAKA Genel Sekreter Vekili Mehmet Candan ile uzmanlar katıldı.

BAKA Yönetim Kurulu’nun 2014 yılı Aralık ayı toplantısı; Crowne Plaza Antalya Otel Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde bilgi veren BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Burdur Valisi Hasan Kürklü, “Geçtiğimiz Kasım ayı toplantımızda 10 milyon TL bütçe ile çıkacağımızı duyurduğumuz 2015 Mali Destek Programız Kalkınma Bakanlığımız’ın ödeneklerimizi artırması sayesinde 15 milyon TL’ye yükselmiştir. Öncelikle bu artışı sağladığı için Kalkınma Bakanlığımıza teşekkür ediyor bu hibe bütçesi artışının Bölgemiz yatırımcılarına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  BAKA Yönetim Kurulu’nun toplantıda yeni Mali Destek Programında Antalya, Isparta ve Burdur’da yer alan hangi tür sektör ve işletmelerin destekleneceğinin ele alınacağını belirten Vali Hasan Kürklü, şöyle devam etti:

“Hangi alanlara öncelik verilmesi gerektiğini, sağlayacağımız destek miktarının alt ve üst limitlerini ve takriben hangi tarihler arasında başvuru kabul edeceğimizi Yönetim Kurulumuz değerlendirecektir. Bugünkü toplantımızda görüşeceğimiz ikinci konumuz yine Ajansımızın diğer bir destek türü olan Doğrudan Faaliyet Destekleri’dir. Bilindiği üzere bu destek türümüzde yerel kalkınma potansiyelini harekete geçirmesi muhtemel araştırma, inceleme ve fizibilite raporlarının desteklenmesi söz konusudur. Toplantımızda; Ajansımıza yapılan Doğrudan Faaliyet Desteği proje başvuruları da değerlendirilecektir.”

Toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesiyle tamamlandı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Muhammet Teker
Etiketler: BAKA, YÖNETİM, KURULU, ANTALYA’DA, TOPLANDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAKA YÖNETİM KURULU ANTALYA’DA TOPLANDI
BAKA YÖNETİM KURULU ANTALYA’DA TOPLANDI
Yorumlar
Haber Yazılımı