Haber Detayı
22 Mayıs 2014 - Perşembe 17:22
 
AV BAYİLERİ AVLANMA İZİN KARTI VEREBİLECEK
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 5. Bölge Afyonkarahisar Şube Müdürlüğünden açıklama.
Yaşam Haberi
AV BAYİLERİ  AVLANMA İZİN KARTI VEREBİLECEK

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 5. Bölge Afyonkarahisar Şube Müdürlüğünden 2014-2015 av yılı avlanma izin kartı ile ilgili yapılan açıklamada, bu dönem ki av sezonunda avcı izin belgesi verilmesi için avcı dernekleri ve av bayilerinin yetkilendirileceği bildirildi. 
Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, söz konusu izin ile ilgili 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi:
“2014-2015 av yılı avlanma izin kartı satışı ile ilgili bakanlığımızın çıkardığı 2014/3 sayılı genelge doğrultusunda, şube müdürlüğünce belirlenen şartlan sağlayan ve ekli protokol hükümlerini kabul ederek talepte bulunan avcı derneklerince ve avcı derneği bulunmaması ya da talep etmemesi halinde il ve ilçelerde faaliyet gösteren av bayilerince avlanma izin kartı verme hizmeti yapılabilecektir. Ayrıca ilgili kanun uyarınca katılım paylarını ödemeyen bayilere yetki belgesi verilmeyecektir. Avlanma izin kartı verme hizmeti ile ilgili avcı dernekleri ve av bayilerinin yetkilendirilmesi şube müdürlükleri ve başvuru yapan avcı dernekleri ile av bayileri arasında bir protokol çerçevesinde düzenlenecektir. Av bayisi sahiplerine protokolün imzalanması halinde vergi levhası ve iş yeri açma ruhsatında ismi yazılı av bayisi adına, avcı derneklerine ise sadece protokol'un imzalanması halinde dernek adına yetki belgesi düzenlenecektir. Protokol süresi av yılını 1 Nisan 2014-31 Mart 2015 kapsayacaktır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen ve avlanma izin kartı verme yetkisi talep eden avcı dernekleri ya da av bayileri 5. Bölge Müdürlüğü Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü'ne başvurabilirler.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: , Orman, Su, İşleri, Bakanlığı, 5, Bölge, Afyonkarahisar, Şube, Müdürlüğünden, a
Yorumlar
Haber Yazılımı