Haber Detayı
26 Şubat 2016 - Cuma 18:24
 
ANTALYA’YI DUBAİ’YE TAŞIDILAR
ATSO GIDA KÜMESİ DUBAİ GULFOOD FUARI’NA KATILDI
Gündem Haberi
ANTALYA’YI DUBAİ’YE TAŞIDILAR

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından Antalya firmalarının yurt dışı pazarlara açılmasını teşvik amacıyla hayata geçirdiği Gıda Kümesi heyeti Dubai’de düzenlenen Gulfood Gıda Fuarı'na katıldı.

Ekonomi Bakanlığı’nın UR-GE teşvikleri kapsamında gerçekleştirilen ATSO Gıda Kümesi Projesi, üçüncü yurt dışı pazarlama programını Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde düzenlenen Gulfood Gıda Fuarı'na gerçekleştirdi.

ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Erol Erkan’ın başkanlık ettiği ATSO Gıda Kümesi heyetinde yer alan 18 firmanın temsilcileri, Dubai’de Gulfood’da işbirliği olanaklarını değerlendirmek üzere ikili görüşmeler yaptı.

ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Erol Erkan, ATSO Gıda Kümesi’nin temaslarının çok başarılı geçtiğini belirterek, “Dünya gıda sektöründe ilk 3 fuar arasında gösterilen Gulfood Fuarı, sadece Körfez bölgesinin değil, dünyanın dört bir yanından sektörün önde gelen firmaların, tedarikçilerin ve satın almacıların buluştuğu çok önemli bir adres. Antalyalı firmalarımız yeni ürünleri ve son teknolojik gelişmeleri görme fırsatı buldu. Firmalarımız fuarda önemli tedarikçilerle görüşmeler yaparak Körfez pazarına giriş ve ihracat potansiyellerini arttırma yolunda önemli adımlar attılar” dedi.

ATSO Gıda Kümesi’nde yer alan firmaların bu yıl Haziran ayında Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde düzenlenecek “Summer Fancy Food Show”, Ekim ayında Fransa'nın Paris şehrinde düzenlenecek “SIAL” Gıda Fuarı ile Mart 2017'de Japonya'da düzenlenecek “Foodex Gıda Fuarı”na katılarak ticari bağlantı fırsatlarını değerlendireceğini bildirdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ANTALYA’YI, DUBAİ’YE, TAŞIDILAR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ANTALYA’YI DUBAİ’YE TAŞIDILAR
Yorumlar
Haber Yazılımı