Haber Detayı
12 Mayıs 2016 - Perşembe 16:45
 
ANTALYA SEMALARINDA JETFEST HEYECANI
ANTALYA SEMALARINDA JETFEST HEYECANI
Gündem Haberi
ANTALYA SEMALARINDA JETFEST HEYECANI

Sportif havacılığın en keyifli unsurlarını izleyenlerin beğenisine sunacak 5. Uluslararası Jet Motorlu Model Uçak Festivali (JetFest), Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Türk Hava Kurumu (THK), Türk Hava Yolları (THY) ve Antalya Büyükşehir ile ilçe belediyeleri ve kamu ile özel kurumların işbirliğinde gerçekleştirilecek. Jet motorlu ve piston motorlu model uçakların yanısıra değişik birbirinden ilgi çekici heyecan verici gösterilerin yapılacağı JetFest, Antalya THK Karain Meydanı ve Havacılık Eğitim Merkezi’nde 15 Mayıs Pazar günü saat 11.00’de başlayacak. Festivale, Antalyalılar’ın katılabilmesi için şehir merkezinden belirli noktalardan belediyeler tarafından sabah ve akşam ücretsiz araç kaldırılacak.

İlki 2012’de gerçekleştirilen ve bu yıl ekonomik sebeplerle iptali gündeme gelen JetFest, BAKA’nın girişimleri ve katkısı, yurt dışından gelen sporcuların ve model uçaklarının kargosuna ilişkin THY ve THY Kargo’nun sponsor olmasıyla gerçekleştiriliyor. Antalya THK Karain Meydanı ve Havacılık Eğitim Merkezi’nde günboyu sürecek JetFest’de, jet motorlu model uçaklar, piston motorlu model uçaklar, paraşüt, wingsuit(uçan takım elbise), microlight (motorlu yelken kanat), paraglider (bir çeşit paraşüt), gyrokopter (helikopteri andıran döner kanatlı hava aracı), mosquito (küçük tek kişilik helikopter) ve uçak akrobasi gösterileri yapılacak. JetFest’de, hacim olarak büyük, maliyet değeri büyük ve havada 300-350 km’ye kadar hıza ulaşabilen jet motorlu uçaklar ile akrobasi gösterilerini 2 Azeri, Danimarkalı ve İranlı yabancı pilotlar ile 8 Türk pilotu gerçekleştirecek.

Gökyüzünde farklı hava araçları ile paraşütçülerin heyecan ve adrenalin dolu akrobasi gösterilerinin izleyicilerle bulaşacağı JetFest için, Antalya Büyükşehir ile ilçe belediyeleri tarafından ücretsiz araç kaldırılacak. Araçlar sabah saat 10.00’da Muratpaşa Belediyesi, Özdilek, Konyaaltı 5 M Migros, Cumhuriyet Meydanı, Doğu Garajı ve Aksu Belediyesi önünden, Döşemealtı Belediyesi önünden de saat 10.30’da JetFest alanına birer araç kaldırılacak. Araç güzergahları ve festivalle ilgili bilgilere; THK’nın facebook’dan antalya jet meetıng turkey veya thk antalya, twetter’dan tkantalya adresleri ile antalya.thk.org.tr web sitesinden  ulaşabilecek.

JetFest, havacılığı daha geniş kitlelere yayılması, havacılık kuruluşlarının uluslararası düzeyde bilinirliğinin artırılması, işbirliği zemini hazırlamak ve havacılık eğitim faaliyetlerinin sürdürülebilir gelişimini sağlamak, bölgenin yurt içi ve dışında tanıtımını yapıp alternatif bir turizm kaynağı oluşturmak amacıyla düzenleniyor. 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: ANTALYA, SEMALARINDA, JETFEST, HEYECANI, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ANTALYA SEMALARINDA JETFEST HEYECANI
ANTALYA SEMALARINDA JETFEST HEYECANI
Yorumlar
Haber Yazılımı