Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 12:10
 
Alanya plajları mavi bayraklı
İşte Alanya plajları ve özellikleri
Dünya Haberi
Alanya plajları mavi bayraklı

Alanya; Akdeniz’de 100 kilometreye varan kıyısı bulunurken, doğal ve uluslararası kurallara göre düzenlenmiş plajlarıyla ünlüdür. Plajlar geniş kumsallardan oluşur ve birçoğu Mavi Bayraklıdır. Plajlar Alanya’nın batısında 36, doğusunda 24 kilometreyi bulur.

Alanya’da deniz suyunun rengi kıyıda maviden turkuvaza dönüşür. Durgun havalarda dipteki balıkları, çıplak gözle görmek olasıdır. Alanya kent merkezinin tarihi yarımadaya göre batısında Kleopatra, doğusunda Keykubat ve Begonvil plajları vardır. Plajlara giriş ve duş ücretsiz; güneşlenme tahtaları ve plaj şemsiyeleri ücretlidir ancak bu hizmetleri almak zorunlu değildir. Plajlarda kıyıdan belli bir mesafeye tekneler ve su sporları yapılan deniz taşıtları giremez; yüzme alanları bariyerlerle belirlenmiştir.

Plajların güvenliği, kıyıdan özel güvenlik görevlileri denizden ise deniz zabıtası tarafından denetlenir. Kent dışında ise batıda Alara, İncekum, Avsallar, Türkler, Payallar, Konaklı; doğuda Oba, Tosmur, Kestel, Mahmutlar, Kargıcak, Demirtaş plajları dünyaca ünlü plajlardır.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Alanya, plajları, mavi, bayraklı,
Yorumlar
Haber Yazılımı