Haber Detayı
21 Mart 2018 - Çarşamba 10:22
 
AK Parti Merkez İlçeden belediyeye ağır eleştiri
AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık “Susamlık Tesisleri” konusunda Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i eleştirdi.
Siyaset Haberi
AK Parti Merkez İlçeden belediyeye ağır eleştiri

Merkez İlçe Başkanı Akbıyık’ın basın açıklaması metni şöyle:

“Sayın Basın Mensupları;

31 Aralık 2016 tarihinde Halkımız adına Belediye Başkanına serzenişte bulunduğumuz Susamlık Tesislerimizin haline;

AH SUSAMLIK AH!   NEYDİN NE OLDUN? Demeye Devam Ediyoruz.

“2018 ‘ e de susamlık sız  girdik. ”

Burdur’umuzda 2003 yılından bu yana; halkımıza restoran, piknik alanı olarak hizmet veren ayrıca şehir merkezinin muhteşem manzarasını da gözler önüne seren Burdur’umuzun göz bebeği konumunda olan, SUSAMLIK TESİSLERİ maalesef ki; Cumhuriyet Halk Partili Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun ERCENGİZ ‘ in kendi değimleriyle “ SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI “ çerçevesinde 3  yıldır kapalı ve harap bir halde bulunmaktadır. Bu nedenle Ali Orkun ERCENGİZ tarafından BELEDİYEMİZ maddi zarara uğratılmıştır.

Belediye Başkanı Ali Orkun ERCENGİZ tarafından kamuoyuna bildirilen, SUSAMLIK TESİSLERİMİZİN olduğu ve Burdur halkımızın kullandığı oksijen deposu olan çam ağaçlarımızdan bazılarının da kesilerek,  Burdur Belediyesi tarafından başka bir firmaya tahsis edilen alana OTEL yapılacağı ve konu ile ilgili ÇED Raporu talebinde bulunulduğu bilgisi geçmiş yıllarda Belediye Başkanı tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Belediye Başkanına bu konular ile ilgili birkaç soru soralım bakalım:

1-            09.12.2014 tarihinde Yerel Bir Gazetede fotoğraflı olarak çıkan Antalya ilinde faaliyette bulunan bir OTEL Firması ile görüştüğünüz doğru mu SAYIN BAŞKAN,

2-            Hâlâ bu rapor alınamadı da mı Oteli yapacak olan firma bu bölgeye OTEL yapma fikrinden vazgeçti SAYIN BAŞKAN?

3-            07.09.2017 tarihinde Yerel Bir Gazetede çıkan habere göre “Burdur Belediyesinin 06.09.2017 tarihli Belediye Meclis toplantısında gündemin 7.maddesinde görüşülen karara istinaden tarafınıza o bölgeye OTEL YAPILMASI konusunda yetki aldığınız “halde neden yetkisiz kaldınız SAYIN BAŞKAN?

4-            Hemşerilerimizin ortak kullanım alanı olan bu bölgeye Otel Yapımını BAHANE göstererek Halkımızı 3 yıldır SUSAMLIK ‘ tan NEDEN mahrum bıraktınız SAYIN BAŞKAN ?

‘’ERCENGİZ ÇALIŞIR, BURDUR KAZANIR ‘’diye her fırsatta açıklamalarda bulunan Belediye Başkanına sesleniyoruz;

SINIFTA KALDIN ALİ BAŞKAN

Bizler AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı olarak, Saygıdeğer Hemşerilerimizin menfaati doğrultusunda BELEDİYE BAŞKANI ‘ nın  yapamadığı ve beceremediği Projeler ile ilgili açıklamaları yapmaya devam edeceğiz.

Ve diyoruz ki;

‘’HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK’’ Sayın BAŞKAN.

Şu anda temsili olarak siz saygıdeğer Basın Mensuplarımız ile birlikte, BURDUR SUSAMLIK ALİ CENGİZ OTELİ ‘ nin açılışını yapıyor ve kurdelesini kesiyoruz. ALİ BAŞKAN ‘ a  Hayırlı olsun. Kamuoyuna Saygılarımızla duyurulur.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Merkez, İlçeden, belediyeye, ağır, eleştiri,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AK Parti Merkez İlçeden belediyeye ağır eleştiri
Yorumlar
Haber Yazılımı