Haber Detayı
23 Ekim 2019 - Çarşamba 16:41
 
AK Parti İlçe Başkanı Besler'den zehir zemberek açıklama
Ak Parti Bucak İlçe Başkanlığı'ndan yapılan basın bildirisinde Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Serdar Besler;
Siyaset Haberi
AK Parti İlçe Başkanı Besler'den zehir zemberek açıklama

Ak Parti Bucak İlçe Başkanlığı'ndan yapılan basın bildirisinde Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Serdar Besler yaptığı açıklamada;
 

`` Parti teşkilatlarında görev alan, her seçimde ve her programda canını dişine takarak, yeri geldiğinde ailesinden, yeri geldiğinde işinden, en çok da kendinden fedakarlık ederek aylarca çalışan, gençler ve kadınlar başta olmak üzere tüm teşkilat üyelerinin, kazanılan seçimlerin arkasından bir kenara atılarak yok sayılması kabul edilebilir bir durum değildir. Hiç kimse kendi şahsiyetiyle seçim kazanmıyor. Ak Parti seçmeni her seçimde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy veriyor. Bu gerçek ortada dururken, “kendim geldim, kendim milletvekili seçildim” düşüncesiyle hareket etmek, en hafif tabirle kendini kandırmaktır. Bu tür davranışların kırgınlıkları ve küskünlükleri de beraberinde getirerek, teşkilat içerisinde tedavisi mümkün olmayan yaralara ve ayrılıklara açtığı unutulmamalıdır.

 

Üzülerek söylüyorum ki, Ak Partimiz Bucak’ta bir kabile partisi yapılmaya çalışılmaktadır. Bu çevrelerin, Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tırnaklarıyla kazıyarak bugünlere getirdiği partimize ve seçmenlerimize reva gördüğü uygulamalara karşı çıkan herkes, maalesef bir şekilde bertaraf edilmektedir. Kendileri gibi düşünmeyen ya da kendilerinden olmayan insanları dışlayan bu yapıya karşı, benden önce mücadele veren ilçe başkanlarına ve yönetim kurullarına olduğu gibi, şahsıma karşı da tasfiye operasyonu yapılmaya çalışılmaktadır. Şahsıma iki aydır yapılan “istifa et” baskılarından sonuç alamayınca, şimdi de başka bir planı devreye koyarak bazı yönetim kurulu üyelerimi istifa etmeye zorlayıp beni görevimden düşürerek, kumanda edebilecekleri birisini göreve getirmeye çalışmaktadırlar. Milletvekili Yasin Uğur, il teşkilatını da yanına alarak 13.10.2019 Pazar akşamı, Bucak İlçe Başkanlığı binamızda başkanı olduğum ilçe yönetim kurulu üyelerimin bir kısmını benden habersiz toplayıp türlü baskılarla istifa etmeye zorlamış ve başarılı da olarak istifa dilekçelerini almıştır. 22.10.2019 Salı günü itibariyle de aldıkları istifaları genel merkezimize ulaştırmışlardır. Sayın milletvekilinin, ülkemizin ve milletimizin şu günlerde içinde bulunduğu mücadelenin zorluklarını bir kenara koyarak, asli görevi olan memlekete hizmet etme görevini görmezden gelerek, parti içinde güç gösterisi yapma sevdasına soyunmasını kamuoyunun dikkatine ve takdirine sunmak istiyorum. Bucak hizmet beklerken, belediyemiz ve Belediye Başkanımız Sayın Emrullah Ünal destek beklerken, son milletvekilliği seçiminin üzerinden bir buçuk yıl geçmiş olmasına rağmen sonuca ulaştırdığı tek bir proje bulunmamasından, belediyemizin çalışmalarıyla ilgili hiçbir projede elini taşın altına koymamış olmasından gocunmayıp, konu kendi küçük menfaatleri olunca canla başla çalışmıştır. Memleket davası olarak gördüğüm bu kutlu davanın, Bucak’ta güç davasına, çıkar davasına, sülale davasına dönüştüğünü görmekten utanç duyuyorum.

 

İlçe Başkanlığı görevine gelirken ve geldikten sonra ilerisi için makam mevki hevesim, milletvekili olayım, belediye başkanı olayım derdim hiç olmadı. Bunu da farklı platformlarda defalarca dile getirdim. Partimin vereceği sandık müşahitliği de dahil her kademesindeki görevi, bundan sonra da üstlenmeye hazırım. Ak Partimin neferi olmaktan, reisimin yolunda yürümekten her zaman gurur ve onur duydum. Bu yaşıma kadar olan hayatımda yaptığım gibi siyasette de, kimi rahatsız edeceğine bakmaksızın, tamahkar olmadan, eğilip bükülmeden, kendi zararıma bile olsa doğru bildiğim her konuda dik duruşumu ortaya koydum. Yapılmaya çalışılanların memleketime ve partime zarar vereceğini fark ettiğim anda, harekete geçtim ve Bucak üzerinde oynadıkları oyunları bozmak için çalıştım. Ancak atalarımızın “haksız güçlü olunca, haklı suçlu olurmuş” sözünde olduğu gibi basını kullanarak, dedikodu üreterek, genel merkezimizi yalan yanlış bilgilendirerek üzerime geldiler. Yine de yılmadım, elimden geldiğince memleketimi korumak için çalıştım ve mücadeleme devam ettim. Bu haklı mücadelemin farkında olan ve şahsımı destekleyen, partili partisiz tüm hemşerilerime de bu vesile ile teşekkür etmek isterim." Dedi.  

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: AK, Parti, İlçe, Başkanı, Besler'den, zehir, zemberek, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı