Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 11:36
 
AK Parti Burdur Delege Seçimleri Başladı
15 Aralık'da sona erecek olan delege seçimleri, Merkez İlçe ve Ağlasun ilçe mahalle delege seçimleri ile başladı.
Siyaset Haberi
AK Parti Burdur Delege Seçimleri Başladı

 

AK Parti Burdur delege seçimleri, Merkez İlçe ve Ağlasun ilçe mahalle delege seçimleri ile başladı. Diğer ilçeler ile devam edecek olan delege seçimleri 15 Aralıkta sona erecek. AK Parti Burdur İl Başkanlığı Şehit Akif Altay toplantı salonunda düzenlenen seçimlerde İl Başkanı Volkan Mengi, Milletvekili Bayram Özçelik, önceki dönemlerde görev yapmış İl Başkanları, Belediye Meclisi ile İl Genel Meclisi Üyeleri ve AK Parti Burdur Merkez İlçe Üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

 

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi; ‘’ Delege seçimlerimize Ağlasun ve Merkez İlçemizde başladık. 15 Aralığa kadar inşallah delege seçimlerimizi tamamlayacağız. Delege seçimlerimizi tamamladıktan sonra şubat ve mayıs ayları arasında bütün ilçelerimizde İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini seçmek üzere ilçe kongrelerine gideceğiz. Bu seçimleri Genel Merkezimizin Koordinatörlüğünde ve İl Başkanlığımızın organize ettiği kongre süreci ile gerçekleştiriyoruz. Yaz aylarında Türkiye geneli il kongrelerimiz başlayacak. Kasım sonuna kadar tamamlanmasını Genel Merkezimiz hedef koydu ve 2021 in ilk aylarında da Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde büyük kongrelere gideceğimizi düşünüyoruz. Genel Merkezimizin hemen hemen kongre takvimi bu şekilde. Partimizde bu kongre süreçleri yenilenme dönemindir. Bu yenilenme ile enerjimizi depolayıp inşallah 2023-2024 seçimlerine hazırlanacağız. Kongremiz şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun’ ’dedi.

 

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan ; “Adalet Kalkınma Partimizin 7.Olağan Kongre öncesinde Merkez İlçe mahalle ve köy delege seçimlerini bugün tamamladık. Merkez ilçede 35 mahalleden 251 delege, 47 köyden ise 149 delege toplamda 400 delegemiz bugün seçildi. Seçimlerimiz huzurlu güvenli şekilde sonuçlandı. Burdur’umuza, mahallelerimize, köylerimize ve tüm Türkiye’de bu süreç hayırlı olur inşallah ‘’dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Burdur, Delege, Seçimleri, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı