Haber Detayı
28 Şubat 2018 - Çarşamba 13:26
 
AK PARTİ 28 ŞUBATI HATIRLATTI
AK Parti Burdur Teşkilatı, 28 Şubat 1997’de gerçekleştirilen darbeyi resim sergisi ve basın açıklamasıyla hatırlattı.
Gündem Haberi
AK PARTİ 28 ŞUBATI HATIRLATTI

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, Merkez İlçe Mezunu Başkanı Murat Akbıyık ve AK Parti İl Yönetiminin ve üyelerinin katıldığı, İstasyon Caddesinde gerçekleştirilen toplantıda AK Parti Burdur İl İnsan Hakları Başkanı Osman Erdem’in yaptığı basın açıklamasıyla 28 Şubat darbesi hatırlatıldı.

“28 Şubat 1997 tarihinde Türkiye post modern bir darbeye muhatap oldu. Bugün 28 Şubat darbesinin yıldönümü vesilesiyle tüm darbeleri bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Darbe bir insanlık suçudur. Zira, darbe eylemiyle insanların başta yaşama hakları elinden alınmakta, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlükleri kesintiye uğratılmaktadır. 28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dâhil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp, teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, iş gücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı. Medya attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı.

Darbeciler tarafından Başbakanlar, Bakanlar hükümetten tard edildi. Partiler kapatıldı. Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı(!)” yapıldı. Bürokrasinin bir ayağı olan Milli Güvenlik Kurulu Kararlarıyla siyasiler hizaya çekilip, hükümet yönetimi vesayet odaklarına teslim edildi.

Ancak, 15 Temmuz Darbe girişiminde de açıkça ortaya konulduğu üzere Hükümetimiz ve Milletimiz darbeler tarihine nokta koymuştur. Son hain örneğini 15 Temmuzda bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz.

Ak Parti olarak bu noktadaki kararlığımızı, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizden aldığımız güçle her türlü vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete deklare ediyoruz.

Milletimizin feraseti, cesaret ve gayreti ile artık o günleri hiçbir zaman yaşamayacağımıza inanıyoruz. Milletin kendi kendini yönetme hakkının ve milli iradeye saygının ülkemizdeki siyasi, hukuki ve sivil tüm kurum, kuruluş ve bireylerce kabul görmesini diliyoruz.

Geçmişten gelen kadim medeniyetimizin tecrübesi ile geleceğe, güçlü ve lider Türkiye’ye daha emin adımlarla yürüyoruz. 16 yıldır her daim yanımızda olan milletimize saygıyla şükranlarımızı sunuyoruz. Siz Basın Mensuplarımıza da samimi ve kıymetli katkılarınız için teşekkür ederiz.”

 

 

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, 28, ŞUBATI, HATIRLATTI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AK PARTİ 28 ŞUBATI HATIRLATTI
AK PARTİ 28 ŞUBATI HATIRLATTI
AK PARTİ 28 ŞUBATI HATIRLATTI
AK PARTİ 28 ŞUBATI HATIRLATTI
AK PARTİ 28 ŞUBATI HATIRLATTI
AK PARTİ 28 ŞUBATI HATIRLATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı