Haber Detayı
20 Nisan 2016 - Çarşamba 14:08
 
“AFYONKARAHİSAR KLASİK MÜZİK FESTİVALİ” BAŞLADI
BU YIL 15’NCİSİ DÜZENLENEN “AFYONKARAHİSAR KLASİK MÜZİK FESTİVALİ” BAŞLADI
Sanat Haberi
“AFYONKARAHİSAR KLASİK MÜZİK FESTİVALİ” BAŞLADI

Afyonkarahisar’da bu yıl 15'incisi düzenlenen ve 25 Nisan'a kadar devam edecek olan “Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali” başladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Oda Müziği Topluluğu'nun açılış konseriyle başlayan festivale, Vali Yardımcısı Musa Uslan, Sanat Yönetmeni Hüseyin Başkadem, sanatçılar ve çok sayıda sanatsever katıldı. Açılış konserinde Yıldız Teknik Üniversitesi Oda Müziği Topluluğu sanatçılarından Evren Kutlay piyanoda, Balkan Tüysüz ve Feray Tekşahin kemanda, Prof. Dr. Turan Sağer viyolada, Günsü Sakalar viyolonselde ve Rıfat Akyel kontrbasta yer aldı.

Konser öncesi açılış konuşması yapan Sanat Yönetmeni Hüseyin Başkadem, bu sene 15’incisi düzenlenen “Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali”ni son günlerde yaşanan elim olaylar nedeniyle şehit düşen askerlere hitaben gerçekleştirdiklerini belirtti.

“Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali”nin açılış programında saray müzikleri, Muzıka-yı Humayun, milli marşlar, bestekar sultanlar ve şehzadelerin eserlerine yer verildi. Konserin devamında ise Giuseppe Donizetti'nin Mecidiye Marşı, Callisto Guateli Osmaniye Marşı, Yeserizade Ahmet Necip Paşa Marş-ı Ali, Ahmet Nihat Efendi’nin Reşadiye Marşı gibi eserler seslendirildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: “AFYONKARAHİSAR, KLASİK, MÜZİK, FESTİVALİ”, BAŞLADI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“AFYONKARAHİSAR KLASİK MÜZİK FESTİVALİ” BAŞLADI
“AFYONKARAHİSAR KLASİK MÜZİK FESTİVALİ” BAŞLADI
Yorumlar
Haber Yazılımı