Haber Detayı
18 Ağustos 2018 - Cumartesi 14:19
 
AFYONKARAHİSAR’DAN TURİZM ATAĞI
Afyonkarahisar spor turizmi ile iç ve dış pazarda söz sahibi olmayı hedefliyor
Ekonomi Haberi
AFYONKARAHİSAR’DAN TURİZM ATAĞI

Termal yatırımlarıyla ünlü ve mermer ihracatıyla Türkiye ekonomisinde önemli rol oynayan Afyonkarahisar spor turizmi ile tanıtım ve eğlence sektöründe de iç ve dış pazarda söz sahibi olmayı hedefliyor. Afyonkarahisar’da 250 bin metrekarelik alan üzerine kurulu “Afyonkarahisar Motorsporları Merkezi” çok işlevli ve esnek yapısıyla fuar, eğlence ve farklı spor branşlarının organizasyonlarına da ev sahipliği yapacak.

 

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Kocatepe Spor Kompleksi içerisinde yer alan Zafer Stadyumu ile Spor Salonu ve Su Sporları Merkezi’nin hemen yanında inşa edilen Afyonkarahisar Motorsporları Merkezi Türkiye’nin ve bölge ülkelerin uluslararası spor organizasyonlarındaki standartları karşılayacak şekilde hazırlanıyor. 250 bin metrekarelik alan üzerine kurulu motosiklet pisti, motokros, enduro ve süpermoto branşlarında dünya genelindeki tüm uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapacak kapasitede inşa edildi. Pist, Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonalarında yarış amaçlı Motosiklet camiasına hizmet verirken, kurulacak Akademi ile de eğitim hizmetlerini de karşılayacak.

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye’nin tanıtımı ve dış kaynaklı gelire katkı sağlayacak her türlü organizasyona ev sahipliği yapmanın önemine dikkat çekerken, "Afyonkarahisar olarak tarihi dokumuz, termal, mermer ve lokumumuz ile önemli bir farkındalığa sahibiz. Yaptığımız yatırımlarla turizmin alt dallarında da aktif olarak kültür turizminin yanı sıra spor turizminden de bölgemizin önemli bir gelir elde etmesini hedefliyoruz. Ülkemizin ve bölgemizin tanıtımında çok önemli rol oynayacağını düşündüğümüz bu büyük organizasyona tüm spor severlerin yanı sıra kültür-sanat ve doğa meraklılarını da davet ediyoruz" dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ebru Yayla
Etiketler: AFYONKARAHİSAR’DAN, TURİZM, ATAĞI,
Yorumlar
Haber Yazılımı