Haber Detayı
19 Aralık 2013 - Perşembe 15:53
 
AFYONKARAHİSAR’DA 'KRONİK HAVA YOLU HASTALIKLARI ÖNLEME VE KONTROL PROGRAMI’ TOPLANTISI
AFYONKARAHİSAR (İHA) - Afyonkarahisar İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıkları (Astım Koah) Önleme ve Kontrol Programı’ toplantısının ardından uygulanmak üzere bir dizi karar alındığı bildirildi.
Sağlık Haberi
AFYONKARAHİSAR’DA 'KRONİK HAVA YOLU HASTALIKLARI ÖNLEME VE KONTROL PROGRAMI’ TOPLANTISI

 Afyonkarahisar İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıkları (Astım Koah) Önleme ve Kontrol Programı’ toplantısının ardından uygulanmak üzere bir dizi karar alındığı bildirildi. 
İl Halk Salı Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantının ardındna yapılan yazılı açıklamada, alınan kararlarla ilgili şu ifadelere yer verildi:
“Okullarda, öğretmen ve öğrencilere, kamu kurum ve kuruluşlarda çalışanlara Kronik Hava Yolu Hastalıklarına (KOAH ve ASTIM) yönelik eğitimlerin verilmesine, tütün ve madde bağımlılığı olan kişilerden tedavi olmak isteyenlerin sigara bırakma polikliniğine yönlendirilmesine karar verilmiştir. Bina yapımının uluslararası standartlara uygun olması, asbest içeren malzemelerin bina yapımında kullanılmamasına, trafikteki motorlu kara taşıtlarının egzoz gazı emisyon kontrollerinin yapılması uygun görülmüştür. Ayrıca, kentimizde konu ile ilgili ısınma ve sanayi amaçlı kullanılan yakıtların kalitelerinin denetlenmesine, büyük bina, fabrika ve resmi kurumların baca filtresi ve sanayi bacalarının kontrol ve ölçümlerinin takip edilmesine karar verilmiştir.”

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: AFYONKARAHİSAR, (İHA), , Afyonkarahisar, İl, Halk, Sağlığı, Müdürlüğü, tarafında
Yorumlar
Haber Yazılımı