Haber Detayı
20 Aralık 2013 - Cuma 15:20
 
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ'NDE ‘5. REKLAM GÜNLERİ’
“ETKİNLİK, ÜNİVERSİTE-SANAYİ VE ÜNİVERSİTE-KENT İŞBİRLİĞİNİN PEKİŞTİRİLMESİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYOR"
Eğitim Haberi
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ'NDE ‘5. REKLAM GÜNLERİ’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, reklam mesajlarının iletimi, ürün veya hizmetlerin alıcı bulabilmesine yönelik olsa da, iletimlerin gittikçe gelişen içerikleri nedeniyle toplumun farklı konularla ilgili, bilgi ve görgüsünü arttırdığını ve değiştirdiğini söyledi. 
AKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Reklam Günleri’nin 5.’si, AKÜ Ahmet Necdet Sezer (ANS) Kampusü Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.
AKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Uluslararası Ticaret ve Finansman Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fikret Yaman tarafından düzenlenen etkinliğe, başta AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak olmak üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Kemalettin Çonkar, İİBF Dekanı Prof. Dr. Veysel Kula, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir ile birlikte çok sayıda öğretim elemanı ve öğrencinin yanı sıra Afyonkarahisar'da çeşitli alanlarda faaliyet gösteren firma temsilcisi katıldı.
AKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme ile Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü öğrencilerine verilen Reklamcılık dersi için hazırlanan ‘5. Reklam Günleri’nde öğrenciler tarafından bu yıl 23 reklam filmi hazırlanırken, bugüne kadar toplam 134 firmanın reklam filminin yapıldığı bildirildi.
“REKLAM İŞLETMELERE MÜŞTERİ OLARAK DÖNÜYOR”
"5. Reklam Günleri", Grup Kaşıks'ın dans gösterisiyle başladı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Yrd. Doç. Dr. Fikret Yaman, ilkini 2009 yılında gerçekleştirdikleri Reklam Günleri’nin bu yıl 5.’sini düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Yaman, "Reklam, işletmeler için büyük önem taşımaktadır. İnsanın yaşamını devam ettirebilmesi için su ne kadar gerekliyse, işletmelerin varlıklarını sürdürebilmeleri için de reklam o ölçüde gereklidir. Unutulmamalıdır ki, reklam işletmelere müşteri olarak dönmekte. Bu yüzden benim işletmelere tavsiyem, mecra gözetmeksizin mutlaka reklam vermeleridir" dedi.
Reklam Günleri etkinliğinde Afyon Kocatepe Üniversitesi için hazırlanan reklam filminin ilk kez gösterilmesinin ardından, proje ortağı ve reklam filminin yönetmeni Hakan Akkaya sahneye geldi. Akkaya, 5. Reklam Günleri’nde emeği geçen herkese teşekkür ederek, çıtayı her yıl daha da yükselteceklerini belirtti.
ÇEKİLİŞLE TABLET DAĞITILDI
Etkinlikte daha sonra söz alan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise, "Pazarlama iletişimi konusunda üzerinde en çok konuşulan, en çok beklenti duyulan öğe olan reklam, firmaların tanınırlığını artıran en önemli faaliyettir. Gerek görsel gerek sesli medyadan yapılan reklamların bugüne kadar firmalara kâr ve güvenirliliği aksettirme noktasında geri dönen etkili adımlardan biri olduğu bilinmektedir. Reklam mesajlarının iletimi, ürün veya hizmetlerin alıcı bulabilmesine yönelik olsa da, iletimlerin gittikçe gelişen içerikleri nedeniyle toplumun farklı konularla ilgili, bilgi ve görgüsünü arttırmakta ve değiştirmektedir. Reklam toplumun yanısıra firmaların da büyümesine, daha geniş halk kitlelerine hitap etmesine olanak sağlamakta, firmaların dünya çapında, ürün veya hizmet sunmalarına, zemin oluşturmaktadır" dedi.
Reklam Günleri etkinliğinin üniversite-sanayi ve üniversite-kent işbirliğinin pekiştirilmesine de önemli katkı sağladığını belirten Rektör Solak, etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Açılış konuşmalarının ardından 5. Reklam Günleri’ne destek veren sponsor firma sahiplerine plaketleri takdim edilirken, yapılan çekilişlerle tablet bilgisayarlar dağıtıldı.
Etkinlik, firmaların açmış oldukları stantlarda kendilerini tanıtmaları ve yapılan ikramın ardından sona erdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: “ETKİNLİK, ÜNİVERSİTESANAYİ, ÜNİVERSİTEKENT, İŞBİRLİĞİNİN, PEKİŞTİRİLMESİNE, ÖNE
Yorumlar
Haber Yazılımı