Haber Detayı
07 Mart 2016 - Pazartesi 10:09
 
ADRASAN BARAJ İNŞAATININ YÜZDE 50'Sİ TAMAMLANDI
Kumluca Adrasan Baraj inşaatının yarısı tamamlandı.
Gündem Haberi
ADRASAN BARAJ İNŞAATININ YÜZDE 50'Sİ TAMAMLANDI

Kumluca Adrasan Baraj inşaatının yüzde 50’si tamamlandı. Barajın hizmete açıldığında ekonomiye yıllık 27 milyon TL katkı sağlaması bekleniyor.
Kumluca Adrasan bölgesinde yapımı devam eden Adrasan Barajı’yla ilgili bilgi veren DSİ 13. Bölge Müdürü Özgür, inşaatın gövde sıyırma kazıları, kondüvi, su alma yapısı, gövdenin oturacağı kısımda kontak ve konsolidasyon enjeksiyonu ile ön batardo imalatlarının tamamlandığını söyledi. Kapalı iletim hattı üzerindeki ağaçlarında kesildiğine dikkat çeken Özgür, “Plint ekseninde perde ve kapak enjeksiyonu, zon dolgu imalatları, plint betonları, dolgu betonları ve Gövde de bordür beton dökümü devam etmektedir. Kapalı iletim hattı güzergahındaki ağaçların kesimi bitirilmiş ve arazi zemin kotları alınmış olup, boru hendek kazısına ve boru montaj imalatına başlanılmıştır. Gövde dolgusunda 123,00 m kotuna ulaşılmış olup, gövdeye 400 bin metre küp kaya dolgu yapılmıştır. İnşaat çalışmalarda yüzde 51 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır” dedi.
Özgür barajın tamamlanması halinde 6 bin DA brüt (5400 da net) tarım alanı borulu sistemle sulanacağını, bu proje tamamlandığında 2016 yılı birim fiyatları ile dekar başına 4 bin 640 TL gelir artışı, ülke ekonomisine yıllık 27 milyon 840 bin TL katkı ve 720 kişiye de istihdam alanı sağlanmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: ADRASAN, BARAJ, İNŞAATININ, YÜZDE, 50'Sİ, TAMAMLANDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ADRASAN BARAJ İNŞAATININ YÜZDE 50'Sİ TAMAMLANDI
Yorumlar
Haber Yazılımı