Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 13:53
 
Isparta’da esnafa sahte para veren şahsı vatandaşlar yakaladı
Vatandaşların yakaladığı şüpheli polise teslim edildi
Asayiş Haberi
Isparta’da esnafa sahte para veren şahsı vatandaşlar yakaladı

Isparta’da sahte para kullanan şahsın 3 ayrı suçtan arandığı ortaya çıktı

Isparta’da alışveriş yaptığı iş yerlerinde sahte para kullanan şahıs çevredeki esnaf ve vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edildi. Polisin yaptığı araştırmada şahsın 2 iş yerinde 200 TL’lik sahte banknot kullandığı ortaya çıkarken, olayla ilgili 1 şüphelinin daha arandığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Davraz Mahallesi’ndeki köy garajı civarında bir büfeye giden H.K. 200 TL sahte banknot ile alışveriş yaptıkları esnada vatandaşlar tarafından yakalandı. H.K.'nın yanındaki henüz ismi belirlenemeyen şahıs ise kaçtı.

Yakalanan H.K. daha sonra polise teslim edilerek, gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahsın sorgusunda 2 iş yerinde 200 TL’lik sahte banknot kullandıkları tespit edildi. Polis ekipleri tarafından yapılan Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgulamasında H.K.’nin 3 ayrı suçtan arandığı ortaya çıktı. Öte yandan, olayla ilgili diğer şüphelinin arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.  

HEM SAHTE PARA VERDİ HEM DE KENDİNİ DÖVEN VATANDAŞTAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Esnafa sahte para verince yakalanan şahıs, polise teslim edildikten sonra darptan şikayetçi oldu

Önce yakalayıp darp ettiler, sonra sahte paradan polise teslim ettiler

 

Isparta’da alışveriş yaptığı iş yerlerinde sahte para kullanan şahıs çevredeki esnaf ve vatandaşlar tarafından yakalanarak darp edildikten sonra polise teslim edildi. Yakalanan şahsın 2 iş yerinde 200 TL’lik sahte banknot kullandığı ortaya çıkarken, gözaltına alınan şahsın kendisini darp eden esnaf ve vatandaşlardan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Davraz Mahallesi’ndeki köy garajı civarında bir büfeye giden H.K. 200 TL sahte banknot ile alışveriş yaptığı esnada esnaf ve vatandaşlar tarafından yakalandı. H.K.'nın yanındaki henüz ismi belirlenemeyen şüpheli ise kaçtı.

Yakalanan H.K.’nin önce esnaf ve vatandaşlar tarafından darp edildiği daha sonra da polise teslim edilerek gözaltına alındığı belirtildi.

Gözaltına alınan şahsın sorgusunda 2 iş yerinde 200 TL’lik sahte banknot kullandığı ortaya çıkarken, şahsın kendisini darp edenlerden şikayetçi olduğu öğrenildi.

Polis ekipleri tarafından yapılan Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgulamasında H.K.’nin 3 ayrı suçtan arandığı ortaya çıktı. Öte yandan, olayla ilgili diğer şüphelinin arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Isparta’da, esnafa, sahte, para, veren, şahsı, vatandaşlar, yakaladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı