Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 16:36
 
8 ülkeden 15 heykeltıraşın katıldığı kum festivali
Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Antalya Kum Heykel Festivali, 'Sea Legends-Deniz Efsaneleri' temasıyla yaz sezonunu açıyor.
Sanat Haberi
8 ülkeden 15 heykeltıraşın katıldığı kum festivali

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Antalya Kum Heykel Festivali, 'Sea Legends-Deniz Efsaneleri' temasıyla yaz sezonunu açıyor. Yaklaşık 10 bin ton kumun kullanıldığı heykellerin en çok dikkat çekeni ise yapımı 3 haftayla en uzun süren ve bin ton kumun kullanıldığı Keops Piramidi oldu. Festivalde ayrıca, Mustafa Kemal Atatürk heykeline özel bir köşe hazırlandı. 
Antalya'da bu yıl 14'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali'nin 2019 yılı teması 'Sea Legends: Deniz Efsaneleri' olarak belirlendi. 8 ülkeden 15 heykeltıraşın yaklaşık 3 hafta boyunca uğraştığı heykellerin çalışması tamamlandı. Bu yıl ki temasının dışında geçtiğimiz festivallerde de yer alan heykellerle birlikte toplamda 150’ye yakın eserle ziyaretçilerin beğenisine sunulan eserlerde 10 bin ton üzerinde kum kullanıldı. 10 Mayıs Cuma günü açılacak festival, yaz sezonunda saat 09.30 ile 23.00 arasında ziyaret açık kalacak, akşamsa saatlerinde led ışıklarla süslenen alanın gece görünümü ise mistik bir havaya bürünecek. 

Atatürk’e özel köşe 
Yeni temasıyla Levietan, Captan Silver, Deniz Kızı ve atı, Poseidon gibi heykellerin yanı sıra, Hollywood karakteri olan AquaMen Heykel’in de yer aldığı festivalde, Mustafa Kemal Atatürk heykeline özel bir alan hazırlandı. Üzeri dev Türk Bayrağının olduğu koruma tentesiyle kapatılan heykel, festival alanının ilk giriş kısmında yer aldı. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 8, ülkeden, 15, heykeltıraşın, katıldığı, kum, festivali,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
8 ülkeden 15 heykeltıraşın katıldığı kum festivali
Yorumlar
Haber Yazılımı