Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 10:53
 
43 bin öğrenci tatile çıkıyor
2017- 2018 Eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Burdur’da 43 bin dolayındaki öğrenci tatile çıkıyor.
Eğitim Haberi
43 bin öğrenci tatile çıkıyor

KARNE HEYECANI

Burdur’da eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte öğrenciler tatile gidiyor. Bugünkü çalan son ders zilinin ardından öğrenciler tatil sevinci yaşayacak.

Eğitim kenti Burdur’da öğrenciler karne heyecanı ve sevinci yaşarken, uzmanlar da tatile çıkan çocuklar için uyarılarda bulunuyor.

Uzmanların ortak görüşü: “Alınan sonuçlara bazı aileler sevinirken bazı ailelerde de hayal kırıklığı yaşayabiliyor. Çocukların bu noktadan sonraki performanslarında iniş ya da çıkışında ailelerin yaklaşımı çok önemlidir. Ailenin tutum ve davranışları, çocuk ile kurulan iletişim ve ilişkilerinin niteliği de çocuğun performansını başarısını etkilemektedir. Öğrencinin karne notları eğitim hayatındaki başarısını işaret etse de başka alanlarda başarılı olamayacağı anlamına gelmemektedir. Anne-babalar çocuklarının başarısızlıklarından çoğu zaman kendilerine pay biçmekte, beklentilerinin karşılanmaması halinde öfke ve kızgınlıklarını çocuklarına yansıtmakta ya da kıyaslamalar yapmaktadır. Suçlamalar ve yargılamalarda çocuklarda psikolojik travmalara sebep olabilir. Stres, kaygı, güvensizlik, özgüven eksikliği ve kendini değersiz hmeye yol açabilir. Bu tür davranışlar, çocuğun anne ve babasıyla kopuk iletişim kurmasına ve ilgisini dış çevreye yönlendirmesine neden olmaktadır.” yönünde.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: 43, bin, öğrenci, tatile, çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı