Haber Detayı
30 Mayıs 2018 - Çarşamba 16:27
 
4 Birincilik Kupasını Başkan Ercengiz'e sundular
Gündem Haberi
4 Birincilik Kupasını Başkan Ercengiz'e sundular

Burdur Belediyespor Kulübü Satranç Sporcularından 4 Birincilik Kupası ile Başkan Ercengiz‘ e ziyaret

Burdur’da yapılan 2018 yılı Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası İl Yarışmaları ile Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası İl Yarışmalarında Küçükler, Yıldızlar ve Bayanlar kategorilerinde Şampiyonluğu kazanan Belediyespor Satranç Kulübü sporcuları ve aileleri Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ederek kupaları Başkan’a sundular.

 

Katıldıkları tüm yarışmaları birincilikle bitiren sporcular Başkan Ercengiz’e satranç’a verdiği destek için teşekkür ettiler. Satranç takım yarışmalarının finallerinin 4-10. Haziran 2018 tarihlerinde Çorum’da, Kulüpler Yarışmaları Finallerinin de 9-15 Temmuz 2018 tarihlerinde Konya’da yapılacağını belirttiler. Yapılacak Türkiye Final yarışmalarında da Burdur’ u en iyi şekilde temsil etme sözü verdiler.

 

 Başkan Ercengiz de Satranç branşın da alınan bu başarı için sporcuları kutlayarak finallerde de başarı diledi. Satranç ve diğer Amatör spor dallarının ilimizde yaşaması ve gelişmesi için her zaman onlara birlikte olduklarını ve desteklerinin devam edeceğini ifade etti. Ayrıca Satranç sporcularımıza Uluslararası düzeyde yapılmakta olan Burdur Gölü Satranç Turnuvası’nın da 4.üncü’sünün ağustos ayı içerisinde ilimizde yapılacağının da müjdesini verdi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: 4, Birincilik, Kupasını, Başkan, Ercengiz'e, sundular,
Yorumlar
Haber Yazılımı