Haber Detayı
24 Şubat 2018 - Cumartesi 11:21
 
22 Bin Üreticiye 15.5 Milyon TL Destek
22 Bin Üreticiye 15.5 Milyon TL Destekleme
Gündem Haberi
22 Bin Üreticiye 15.5 Milyon TL Destek

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, yazılı bir açıklama yaparak mazot ve gübre desteklemesi ödemelerinin yapılmaya başlanacağını ifade etti.

Milletvekili Bayram Özçelik Özçelik yaptığı açıklamada: "Burdur’umuzda 2017 yılına ait mazot ve gübre desteklemesi için 1 milyon dönüm tarım alanı için 22 bin üreticimize yapılacak olan 15,5 milyon TL tutarındaki destekleme işlemleri tamamlandı. İlimizde bulunan 22 bin üreticimiz 2 Mart 2018 tarihinden itibaren ödemelere başlanacak" ifadelerini kullandı.

 

AK Parti hükümetleri döneminde Burdur ilindeki çiftçilere her geçen yıl daha fazla destekleme miktarının arttığını belirten Özçelik, “Burdur’umuzda tarım ve hayvancılık potansiyeli gün geçtikçe gelişmekte ve büyümektedir. Bu manada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızla yaptığımız koordineli çalışmalar neticesinde üreticilerimize yönelik yüksek gelir getiren projelerin de hayata geçirilmesi noktasında her zaman üreticilerimizi desteklemenin gayreti içinde olduk” şeklinde ifade etti.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: 22, Bin, Üreticiye, 15.5, Milyon, TL, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı