Haber Detayı
03 Mart 2016 - Perşembe 14:08
 
200 YILLIK MEZAR BULUNDU
DEMRE’DE 200 YILLIK MEZARLIK GÜN YÜZÜNE ÇIKARTILDI
Kültür Haberi
200 YILLIK MEZAR BULUNDU

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Demre’de bulunan 200 yıllık tarihi Kumtepesi Mezarlığı’nı temizleyip gün yüzüne çıkarttı.

Demre’nin Beymelek Mahallesi’nde bulunan tarihi Kumtepesi Mezarlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörlüğü ekipleri tarafından yabani ot ve kargılıklardan temizlenerek kullanılabilir hale getirildi. Tarihi mezarlık, 11 kişilik ekibinin yoğun çalışmasıyla gün yüzüne çıkardı.

ARNAVUT MEZARLIĞI

Halk arasında Arnavut Mezarlığı olarak adlandırılan 3 bin 575 metrekarelik Kumtepesi Mezarlığı’nın 200 yıllık bir tarihi olduğu düşünülüyor. Kayıtlara göre Kumtepesi Mezarlığı’nda birçok Arnavut vatandaşın mezarı olduğu belirtiliyor.

TARİHE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR

Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, 3 gün süren çalışmalar neticesinde Kumtepesi Mezarlığı’nı ortaya çıkardıklarını belirterek, “Tarihi bir önem taşıyan bu mezarlığımıza sahip çıkmamız gerekiyordu. 200 yıllık bir geçmişi olan bir mezarlığı tekrar gün yüzüne çıkarttık. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçemizdeki tüm mezarlıklarımıza gösterdiğimiz özeni, bundan sonra Kumtepesi Mezarlığı’na da göstereceğiz” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 200, YILLIK, MEZAR, BULUNDU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
200 YILLIK MEZAR BULUNDU
200 YILLIK MEZAR BULUNDU
Yorumlar
Haber Yazılımı