Haber Detayı
07 Ocak 2014 - Salı 14:17
 
2. OSB’DE YOL AVAM PROJESİ HAZIR
2. Organize Sanayi Bölgesi Yol Avam Projesi hazırlandı.
Gündem Haberi
2. OSB’DE YOL AVAM PROJESİ HAZIR

2. Organize Sanayi Bölgesi Yol Avam Projesi hazırlandı. Avam Projesi  yapılacak tesislerin yerini, niteliklerini, keşif ve metraj cetvellerini, gösteren genel bir proje anlamına geliyor ve bu projenin hazırlanmış olması organize sanayi bölgesinin inşasında önemli yol alındığının göstergesi.

Vali Nurettin Yılmaz, 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Nurettin Vural ile birlikte ihaleyi kazanan mühendislik firması tarafından hazırlanan Yol Avam Projesini inceledi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına onaya sunulacak olan projenin kabul edilmesinin ardından alt yapıyla ilgili çalışmaların daha da hız kazanması bekleniyor.

2009 yılı içerisinde yer seçimi onaylanan 2. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetin oluşturulması ile çalışmalarına başlamıştı. Bu tarihten sonra 2012-2013 yıllarında hız kazanan Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları ile kamulaştırma ve imar planı çalışmaları başlatıldı.

 Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından imar planı onaylanan 2. OSB’de 2014 yılının başında çalışmalar daha da hızlı ilerlemeye başladı. Bu yıl içerisinde yaz sezonunda 2.Organize Sanayi Bölgesi’nde altyapı çalışmalarının başlaması ile birlikte müracatçı firmaların da gösterilecek yerlerde fabrika inşaatlarına başlaması öngörülüyor. 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: 2, Organize, Sanayi, Bölgesi, Yol, Avam, Projesi, hazırlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı