Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 09:42
 
2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor
Burdur Belediyesinin ev sahipliği yaptığı ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Yağlı Güreşler 17 Ağustos’ta başlıyor
- Haberi
2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in öncülüğünde düzenlenen 2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri’ne Kırkpınar Baş Pehlivanlarının yanı sıra Türkiye genelinde Milli Sporcular da katılacaklar. Altın Kemerli 2019 Kırkpınar Baş 1.si Ali Gürbüz, Kırkpınar Baş 2.si Orhan Okulu, 2018 Kırkpınar Baş 1.si Finalist Şaban Yılmaz, 2006 Osman Aynur, 2019 Kırkpınar Baş 3.sü Hamza Köseoğlu, 2019 Kırkpınar Başaltı 1.si Özkan Yılmaz, Başaltı 2.si Yılmaz Öncül, Başaltı 3.sü Menderes Saltık, Yıldıray Akın, 2018 Kırkpınar Başaltı 1.si Ertuğrul Dağdeviren, Başaltı 3.sü Tanju Gemici’nin yanı sıra Milli Sporcular Fatih Çakıroğlu, İsmail Güzel gibi isimler Er Meydanında buluşacak.

17 Ağustos’ta yapılacak olan 2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri, saat: 09.30’da Serenler Otel Çim Sahası’nda yapılacak olup, girişler ücretsizdir. Gün boyu devam edecek olan 2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri’ne tüm Burdur Halkı Davetlidir.

 

Güreş hazırlıkları başladı

Burdur Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Yağlı Güreşlerin hazırlıkları başladı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Başkan Yardımcısı Ali Say, Türkiye genelinde birçok sporcunun katılacağı 2. Yağlı Güreşlerin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. 2.’si düzenlenecek olan Yağlı Güreşler için antrenman yapan sporcuları da ziyaret eden Başkan Ercengiz, güreşçilere başarılar dileyerek, fotoğraf çektirdi.

Tüm hızıyla devam eden hazırlıkları inceleyen Başkan Ercengiz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “17 Ağustos’ta yapacağımız yağlı güreşler öncesinde Burdur’umuzun yağlı pehlivanları çıktılar antrenman yapıyorlar. Bizde onları izlemeye geldik. Hazırlıklarımız tam gaz devam ediyor. Seyircilerimizin konforlu bir şekilde izleyeceği güreşler için tribün hazırlıklarımızı yapıyoruz. İnşallah 17 Ağustos’ta bütün Burdur’umuza ve tüm Türkiye’mize keyifli ve güzel bir güreş izlettireceğiz. Tüm sporseverler davetlidir” dedi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: 2., Burdur, Büyük, Yağlı, Güreşleri, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı