Haber Detayı
18 Nisan 2016 - Pazartesi 10:42
 
18 NİSAN’DA 18. YILDA, 18 OTOBÜS GEZİSİ
ANTALYA KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK 18 NİSAN’DAKİ 18. HİZMET YILI SEBEBİYLE ÇANAKKALE ZİYARETİ İÇİN 18 OTOBÜS TAHSİS ETTİ.
Gündem Haberi
18 NİSAN’DA 18. YILDA, 18 OTOBÜS GEZİSİ

İlk kez 18 Nisan 1999’da göreve seçilen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 18. hizmet yıldönümünde, 18 otobüs ile Çanakkale’ye gezi düzenledi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Hizmette 18. Yıl” sloganıyla, 18 otobüsten oluşan Çanakkale gezisi düzenledi. Çanakkale’ye gitmek üzere 15 Nisan Cuma günü Konyaaltı Belediyesi önünde toplanan 828 vatandaşı, Başkan Muhittin Böcek karşıladı.

 “Antalya ve de Konyaaltı’nda 828 hemşerimi Çanakkale’ye yolcu ediyoruz” diyen Başkan Böcek şöyle konuştu; “ 4. dönemimde beni yalnız bırakmayan hemşerilerime buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. İlk kez 18 Nisan 1999 tarihinde göreve seçildim. Konyaaltı Belediyesi olarak yaptığımız hizmetlerin tümünü de; meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, çalışma arkadaşlarım ve elbette bölge halkımın desteği ile birlikte hayata geçirdik. Hiçbir zaman siyasi çekişme içinde olmadık. 18. hizmet yıldönümümü de yine vatandaşlarımla birlikte geçirmek istedim. Bu düşünceyle 18 otobüs ile Çanakkale’ye gezi düzenledik. Cumhuriyetin kuruluş meşalesinin yakıldığı Çanakkale Zaferi’nin tarihimizdeki önemini anlamak ve hmek için bu geziyi düzenledik. Benim dedem de Çanakkale’de şehit düştü. Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum…”

Çanakkale’ye gönderdikleri vatandaşların Konyaaltı’ndan selam ve minnet duygularını götürdüğünü ifade eden Muhittin Böcek, vatandaşlarla kucaklaşarak onları yolcu etti.

Gezi programı özel rehberler eşliğinde Çanakkale savaşlarının geçtiği tarihi Gelibolu yarımadası ile şehitliklere gerçekleştirildi. Ardından kanlı savaşlara sahne olan ve yüz binlerce şehidin inançla vatan için toprağa düştüğü Conkbayırı, Anafartalar, Seddülbahir, Alçıtepe, Kilitbahir gibi önemli savaş noktaları gezildi. Vatandaşlar, şehitlerimizin mezarlarında dualar etti, bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Konyaaltı Belediyesi tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilen Çanakkale gezisine büyük ilgi gösteren vatandaşlar, belediyenin bu hizmetinden çok memnun kaldıklarını dile getirirken Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ettiler.

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: 18, NİSAN’DA, 18., YILDA,, 18, OTOBÜS, GEZİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı