Haber Detayı
16 Aralık 2013 - Pazartesi 14:25
 
"KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BİZ ÇÖZERİZ"
Mhp Belediye Başkan Adayı Nadir Özcan, Kentte büyük sorun haline gelen Kentsel Dönüşüm için adresin MHP olduğunu söyledi.
Siyaset Haberi

Özcan, “mahalle sakinlerinin yaşam tarzlarını ve tercihlerini dikkate alacaklarını, 65 m2olan oturdukları konutun iki katı, 130 m2konut vereceklerini, “yıkım ve enkaz parası talep etmeyecekleri”ni ve en önemlisi “kimsenin cebinden 1 kuruş paranın çıkmayacağı”nı, “hiç kimsenin borçlandırılmayacağı”nı belirtti. Bozkurt mahallesi’nde kentsel dönüşüm yapılmasını öngören Bakanlar Kurulu kararının Burdur belediyesi’nin isteği ile 1 Kasım 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini, 1 ay 13 gündür bu konuda halkın yetkililerce bilgilendirilmediğini, oysa itiraz süresinin 2 ay olduğunu, diğer mahallelerin bu itiraz hakkını kaybettiklerini, Bozkurt mahallesinin hakkı ise devam ettiğini, MHP’nin bu konuda halkı bilgilendirme çalışmalarını hızla yürüttüğünü belirtti.
 
Toplantıya MHP Burdur Belediye Başkan Adayı Nadir Özcan, MHP İl Başkanı İbrahim Sakızcı, Merkez İlçe Başkanı Av. Atila Yeşilgöz, MHP eski İl Başkanı ve MHP Burdur Milletvekili adayı Nazif Aktürk ve vatandaşlar katıldı.
 
Nadir Özcan, yaptığı konuşmada Kentsel Dönüşüm hakkında kısaca bilgilendirme yaparak Bozkurt Mahallesinde uygulanacak Kentsel Dönüşüm konusunda partisinin ve kendisinin proje ve vaatlerini açıkladı.
 
Özcan, “tüm işleri ve sorumluluğu üstlenecekleri”ni, “Bozkurt Mahallesinde yaşayanların istediklerini yapacakları”nı, “bozkurt Mahallesi sakinlerinin yaşam tarzları ve tercihlerinin dikkate alınacağı”nı, “halkın sosyal ve kültürel değerlerine sahip çıkacakları”nı, “arsa sahiplerine şu anda oturdukları65 m2 evleri karşılığında130 m2 yeni ev verileceği”ni, “büyük daire isteyenin daire bedelinin farkını vereceği”ni, “küçük daire isteyenin de daire bedelinin farkını alacağı”nı, “hiç kimseden yıkım ve enkaz bedeli alınmayacağı”nı ve “borçlandırılmayacağı”nı, “öncelikle şu anda oturanların evlerinin yapılacağı”nı, “hiç kimsenin cebinden 1 kuruş paranın çıkmayacağı”nı belirterek, “imar planı değişikliği kanalizasyon, su, doğalgaz, elektrik ve telefon gibi altyapı hizmetleri yapıldıktan sonra inşaatlara başlanacaktır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mhp, Belediye, Başkan, Adayı, Nadir, Özcan, Kentte, büyük, sorun, haline, gelen,
Yorumlar
Haber Yazılımı